PFSA: Nasljedno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

[quote="ajsa"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="Nessa"]
[quote="ajsa"]
a ja znam a su redovno-samofinansirajuci od L-Ž U 8 sutra :) nije moguce da jos niko ni jedan zadatak nije izbacio...:)
[/quote]

kako ce izbacit' kad tek sad rade?  :mrgreen:
[/quote]

Neki su radili i jutros. :p031:
[/quote]
a da neki su radili jutros,a neki i nece htjeti sto je razumljivo..
[/quote]

haha skontala sam tek kasnije, sry =)
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

nekima je bilo sa ugovorom o dozivotnom izdrzavanji,a neki kazu da im je bilo testamentalno nasledjivanje,.Veruj te mi da mi nije mnogo pomoglo sto sam vjezbala one zadatke,a bas sam mislila da ih dobro znam
deauxma1212
Posts: 67
Joined: 22 Sep 2009, 19:46

Ugovor o Dozivotnom izdrzavanju je rekla da nece biti.Testament nismo radili.To sto stavlja to namjerno radi da te zbuni.Stavi ti da se ti zadeveras oko toga a ustvari uopste nije relevantno za zadatak.Mozes li mi dati taj zadatak ili ako vec neces onda mi taj dio zadatka daj koji govori o ugovoru o dozivotnom izdrzavanju.Bas da vidimo sta je to komplikovano.
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

to nije bila moja grupa,meni su bili komorijenti.A za taj ugovor je rekla da smo ga radili u jednom aspektu i taj je u tom aspektu i relevantan za zadatak
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="deauxma1212"]
Ugovor o Dozivotnom izdrzavanju je rekla da nece biti.Testament nismo radili.To sto stavlja to namjerno radi da te zbuni.Stavi ti da se ti zadeveras oko toga a ustvari uopste nije relevantno za zadatak.Mozes li mi dati taj zadatak ili ako vec neces onda mi taj dio zadatka daj koji govori o ugovoru o dozivotnom izdrzavanju.Bas da vidimo sta je to komplikovano.
[/quote]

da tako je rekla,al druga smjena je imala sa njom vise 2 casa,mozda je sa njima presla ove zadatke,opet se nadam da ce nama nesto jednostavnije dati,al nadam see....al ovo sto ona daje uopste nema u praksi ne postoji,to su njeni slucajevii iz glave...
deauxma1212
Posts: 67
Joined: 22 Sep 2009, 19:46

Bas me zanima taj sa komorijentima hoces biti ljubazna da ga postavis ENDZY_DZY.Hvala
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

taj je već postavljen,samo ne urađen...[quote="deauxma1212"]
Evo vam jedan zadatak sto je bio jutros.
Ostavilac je testamentom ostavio zaostavstinu bratu i sestru na jednake dijelove.Brat i ostavilac su poginuli u isto vrijeme u nekakvoj nesreci.Pored njih ostavilac je imao sina, kcerku(ona ima dvoje djece), dvoje djece od poginulog brata, brata2.Uglavnom sin je falsifikovao testament pored ovog postojeceg po tom falshu je trebao on da naslijedi sve,Kcerka se odrekla svog dijela ne navodeci da se odrice u svoje ime.Kako podijeliti zaostavstinu (kao to je 1 varijanta)?A sta bi se desilo da je nasljednik kao zamjenika odredio sestru poginulog brata, pa njoj pripadne sva zaostavstina po testamentu(2 varijanta)?

Nadam se da ce vam bar malo olaksati bilo bi dobro da se i ostali ukljuce bilo je jos zadataka.Neka ljudi vjezbaju valjda bi i oni nama da su izasli prvi postali te zadatke.Sretno.
[/quote]
nina90
Posts: 65
Joined: 23 Sep 2009, 19:20

Zna li neko-ako padnemo ovaj test je li izlazimo na završni ispit koji nosi 50 bodova ili se mozemo odreći bodova kao na građanskom pa izaći na zavrsno od 90 ili 80 bodova?
deauxma1212
Posts: 67
Joined: 22 Sep 2009, 19:46

@Nissy Taj sam kao sto vidis ja postavio, al sam htjeo da postavi i ona jer je u mojoj grupi koliko sam cuo bilo 4 razlicita zadatka 2 zadatka sa komorijentima pa sam mislio da je ona dobila taj drugi.A takodjer se radilo i u 1h sto znaci da je sigurno bilo 5-8 razlicitih zadataka.
Last edited by deauxma1212 on 15 Dec 2009, 21:15, edited 1 time in total.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

sta sam ja to propustila???  :O kakvi crni komorijenti (to su oni sto umru u isto vrijeme jel? pojma ja nemam  :S) sta se tu radi, kako se rijesava?? :S :S
Post Reply

Return to “II godina”