PFSA: Nasljedno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
FuGiTiVe
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 11:16

eto ispravila,ali i dalje mi se negdje izgubi taj njegov doprinos,ali to se treba isplatiti valjda prije formiranja same zaostavshtine :D
Sally
Posts: 12
Joined: 08 Mar 2012, 14:42

moze li mi neko samo reci satnicu za srijedu i je li samo vanredni rade ispit odvojeno?
adli
Posts: 52
Joined: 25 Aug 2010, 10:50

Nasljedno --
I grupa od 8 - 9.15h redovni studenti, prvi put upisani, prezimena A-P
II grupa od 9.30 - 11h redovni studenti prvi put upisani, prezimena R-Ž i vanredni studenti prema objavljenom spisku
III grupa od 14 - 15.15h redovni samofinansirajuci, prvi put upisani, prezimena A-R
IV grupa od 15.30- 17.15h redovni samofinansirajuci, prvi put upisani, prezimena S-Ž
V grupa od 15.30 -- za njih ce biti odredjena posebna sala, znaci ne kao ostatak u sali II grudine, redovni i redovni samofinansirajuci koji OBNAVLJAJU :)

napomena: u II grupi ovaj se spisak odnosi na vanredne studente kojima je prof.dozvolila prisustvovanje ispitu zbog prisutnosti i aktivnosti na nastavi
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="FuGiTiVe"]
eto ispravila,ali i dalje mi se negdje izgubi taj njegov doprinos,ali to se treba isplatiti valjda prije formiranja same zaostavshtine :D
[/quote]
Sin koji se odrekao ima djecu :P
FuGiTiVe
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 11:16

ama odustajem od svog pokushaja xD moram sve ponovo da uradim :D
mallaprinceza
Posts: 68
Joined: 24 Jan 2011, 20:29

Sin se jeste odrekao, ali nije izricito samo u svoje ime, sto znaci da se odrekao u svoje ime ali i u ime svoje djece. Mislim da je tako i on ni njegovo troje djece nemaju pravo na nuzni nasljedni dio. Hmmm...
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Pa oni svakako nemaju pravo na nuzni dio jer ne ispunjavaju obj-subj kriterij, govorim za zakonske nasljednike :)
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

Ostaviteljica je sacinila testament kojim je za svog nasljednika odredila sina(koji je nije varao).Iza nje su ostali bracni drug,kcerka i dva sina.Kcerka se odrekla nasljeda u svoje ime.Ona ima dvoje djece od kojih je jedno nesposobno za privredjivanja i nema nuznih sredstava za zivot.Jedan sin je prevarom naveo ostavioca da izmjeni odredene odredbe testamenta.Drugi sin ima dvoje djece,jedno je nesposobno za privredjivanje i nema nuznih sredstava za zivot.Ko su nuzni nasljednici u konkretnom slucaju i koliko bi im pripalo na ime nunog nasljednog dijela ??


neko da rijesi ovaj lagani na brzinu nesto me zanima  :P
mallaprinceza
Posts: 68
Joined: 24 Jan 2011, 20:29

[quote="Gabrielle"]
Pa oni svakako nemaju pravo na nuzni dio jer ne ispunjavaju obj-subj kriterij, govorim za zakonske nasljednike :)
[/quote]
Sve ok, hvala  :)
Naidaa
Posts: 123
Joined: 26 Oct 2010, 21:37

Treba li se za I parcijalu uciti oporucno nasljedjivanje? :D
Post Reply

Return to “II godina”