PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

...nemate se sta izvinjavati,upravu ste,nije priznavao dijelove,i ne trazi se nikakva pomoc vec da se polaže treci dio,pa molim da neko od vas kolega bolonjaca ko je polagao u subotu ode do Dekana u srijedu u 12h i kaze da se nista nije promijenilo  jer je rekao da mu se dođe reci da li su se dijelovi priznavali ili ne i usput pita za Odluku o priznavanju dijelova,pa vas molim da se ukljucite i vi...nema odustajanja,to je za luzere...
JACILIY
Posts: 138
Joined: 02 Sep 2009, 23:06

Upravo tako,slazem se s tobom kolega ovo je cista nepravda za ovoliko maltretiranje sa ovim ispitom!
ini
Posts: 33
Joined: 10 Feb 2012, 16:51

Veliki je problem s ovim ispitom apsolutno je nemoguce poloziti sve odjednom,materija je teska, preobimna ja koliko sam shvatila prof abedin je samo zamjena dok se ne vrati prof dakle treba da nastavi kao sto je do sad prethodni prof radio(mislim nacin ispitivanja,polaganje po djelovima) ovaj je ispit tezi od obligacija,sad dakle trebamo diplomirati za jedno 2 godine,bar kad daje ispit da razumijemo pitanja nego uzas. A knjiga tek mislim u biblioteci su tako lose knjige svaka stranica vodi svoju politiku i naravno cjela knjiga je podvucena nemamo pristojnu ni literaturu za spremanje ispita uzasssss
rafi
Posts: 25
Joined: 04 Jan 2010, 13:29

Hocemo se opet naci svi i otici do Dekana ili da ode neko ko je iz Sar.da rijesimo ovo vise,prolaze nam rokovi,samo nas zavlace...ukoliko ne zeli prof.Abedin,a ocigledno je da ne zeli,onda neka nas ispita neko drugi...mislim da vise nema potrebe na bilo koji nacin ocekivati da ce prof.popustiti,vec sto prije pronaci dr.rijesenje i da zavrsimo s tim...mislim da ce i Dekan sad shvatiti koliko je sati i poduzeti nesto...uglavnom,nema odustajanja...pozz :)
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

jedan kolega mi je obecao da ce otici u srijedu do Dekana...

i upravu ste kolegice ini, ja sam to isto rekla Dekanu,ako prof.Abedin mijenja prof.Omanovica onda treba da radi kao njegova zamjena u pravom smislu,a njihove privatne svađe ili neka riješe na civilizovan način ali ne po našim leđima,i treba se boriti da se odobri polaganje po dijelovima svakako,samo moramo djelovati svi skupa,ako se cuti i ceka da 10 ljudi nesto naprave,zaboravite promjene,vec se malo probudite i pustite pricu ne može,ma može i ima da može...
Last edited by Didy on 12 Apr 2012, 19:41, edited 1 time in total.
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Ja necu stici na ovaj rok 23.4. - moram prvo rijesiti upravno. Dakle, naredni put tek 23.5. (i to na rodjendan  :d025:) hajde sta cu, ne mogu bas previse birati jos i koji dan ce biti ispit.

Nije moguce udovoljiti svim zahtjevima jer su oni, naravno, razliciti. Meni recimo puno vise odgovara da polazem pismeno i voljela bih tako polagati i upravno i MPP koji su mi ostali. Medjutim, ovdje ocigledno nije problem u formi u kojoj se ispit polaze. Mislim da GPP nije teze od obligacija, ali i to je subjektivno i to ovdje nije relevantno. Pitanja, barem koliko sam ja upratila u ovih posljednjih par rokova, su potpuno jasna i precizna i, kako je asistent rekao vise puta, dovoljno je precizno odgovoriti na njih - dakle, ne esejski nego dvije tri recenice i to je to. Medjutim, ispostavlja se da za odredjeni broj tih pitanja nije dovoljno uciti iz knjige, zakona i slicno, jer naprosto ne nalazite (a nije ni logicki moguce zakljuciti) taj konkretan odgovor. Malu pomoc nude MODULI iz gradjanske oblasti koje je moguce pronaci na stranici VSTV BiH jer ima nekih pitanja koja su postavljena identicno u modulu i na ispitima. Osim toga NIJE tacno da je za prolaz dovoljno uraditi 6 pitanja - treba uraditi sva pitanja tacno, ali 6 kompletno a ostala 4 mozda samo kratko.

Evo mog prijedloga - da ne bismo ulazili u to ko ocjenjuje radove i slicne stvari na koje najvjerovatnije necemo moci uticati, predlazem da nakon polaganja ispita (naravno - ne treba spominjati da treba nauciti gradivo i to ne povrsno), te nakon objavljivanja rezultata svi zajedno (koji ne poloze a takvih nas je najvise izgleda) odemo i trazimo rad na uvid. Da vidimo gdje smo tacno pogrijesili ako smo ucili. Pa da onda s tim svim materijalom odemo dekanu i pitamo ga sta on misli o tome. Dok to ne uradimo, bojim se da samo suvisno trosimo energiju a nista ili malo postizemo.

Slazem se potpuno da mi ne smijemo ispastati zbog bilo cega, sto ukljucuje i eventualne konflikte medju profesorima. To nas ne interesuje i ne bi trebalo da utice na nas ni na koji nacin. Ali bas zato se moramo potruditi da mi svoj dio ispostujemo - naucimo, uradimo, pa ako ni pored toga ne polozimo - e to je osnov za zalbu i da trazimo da te radove ocijeni neko drugi.

U svakom slucaju, zelim nam svima puno vise srece i da se rijesimo ovog ispita za sva vremena. Sretno! :D
Last edited by MI2 on 09 Apr 2012, 15:14, edited 1 time in total.
sanjica
Posts: 17
Joined: 02 Feb 2011, 00:05

Jel neko slučajno išao do faxa,ima li rezultata?
Igac
Posts: 32
Joined: 27 Nov 2010, 00:08

@MI2
Respekt za napisano. Moja podrska.
gojmerac
Posts: 26
Joined: 01 Jan 2010, 21:39

:moli:  :moli:Sto ja ne mogu ovih demagoga i filozofa, isto ko da mi svi nemamo obaveza i planiranih ispita. Iskrenno MI2, tebi svaka cast..sto sa planovima sto sa tim ispitima i sl...nego, mi to svi znamo kako treba polozit ispit, normalno da cemo ga naucit. Jer , ako svako bude furao svoju filozofiju, svoj plan i program...bojim se da ces MI2 proslavit svoj sledeci rodjendan zajedno sa Abedinom na ispitu GPP-a. Iskreno ja ti to ne zelim, kao sto ni sebi, al....zar vam nije dosta malodusnosti i neke inercije...pa od septebra mjeseca nas cimaju...jedan prizna drugi negira...alooooo?!!! Jeste li vi intelektualci ili neobrazovana gomila...???? Mislim da je bezveze sto se njihov nesporazum preko nasih ledja oslikava. Zato Vas molim, hajmo da zavrsimo ovo, ne sledeceg roka...nego ovog momenta. ako mislite ovako stvari zavrsavat, sta da se ocekuje od Vas, generalno u zivotu.
I btw, srecan ti rodjendan...ovako usput... :bravo:
rafi
Posts: 25
Joined: 04 Jan 2010, 13:29

MI2 ne znam da li si bolonja ili stari sistem i da li je sve sto si rekla bilo samo u smislu nacina ispitivanja,ili sta vec...ali mi immao problem ne priznavanja vec polozenih dijelova,od strane prof.Bikica...vec duzi period nas "cimaju" sa tim priznace,nece proznati...ne vidim razlog da se situacija dodatno komlikuje,normalno da cemo nauciti ono sto nam je ostalo,ne trazimo da nam se nesto da/prizna na lijepe oci,nego samo mogucnost da zavrsimo sa onim dijelovima koji su nam ostali...smatram da ne trazimo nista nemoguce i cijela ova frka proizilazi iz njihovih losih odnosa,koji apsolutno ne bi smijeli da uticu na nas...mislim da moramo reagovati sto prije,nema vise cekanja...nadam da cemo u srijedu to okoncati.ako bude neko okupljanje opet,nadam se da ce biit obavijest ovdje,a mi dolazimo.sretno!pozz
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”