PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
alissa
Posts: 117
Joined: 20 Jan 2010, 22:12

treba mi pomoc oko upisa ako iko zna molim vas.......kako se moze upisati na pravni fakultet kao redovan student da li neko tacno zna.......koje uslove je potrebno ispuniti da bi te primili kao redovnog studenta...
Muh4
Posts: 211
Joined: 29 Sep 2011, 22:11

Ako mislis da se prebacis u redovne studente na sljedecoj godini onda moras ispuniti prosjek ocjena od 8.5 ako ne grijesim.
Blondii
Posts: 135
Joined: 19 Feb 2012, 13:53

Mislim ipak da ti je dovoljan prosjek 8.0 da se prebacis u redovne... :f035:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Može i manji prosjek od 8.0 da se prebaci na redovne, zavisi od situacije, trenutnog broja redovnih itd.

Ako se tek upisuje na faks, onda opet zavisi od broja prijavljenih, mada je uvijek do sada bilo dovoljno 4,5 ili 4,6.
alissa
Posts: 117
Joined: 20 Jan 2010, 22:12

ok hvala vam...... :)
dominion
Posts: 288
Joined: 19 Dec 2010, 15:12

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Može i manji prosjek od 8.0 da se prebaci na redovne, zavisi od situacije, trenutnog broja redovnih itd.

Ako se tek upisuje na faks, onda opet zavisi od broja prijavljenih, mada je uvijek do sada bilo dovoljno 4,5 ili 4,6.


[/quote]
Ovaj prosjek od 4,5-4,6 jel' neophodan da bi se upisali kao redovni studenti na budzetu ili redovni-samofinansirajuci?  Takodje me zanima je li potreban prosjek 8,5 ili 8,0 da bih se prebacio sa vanrednih na RS ili je potrebno da imam samo cistu godinu da bih se prilikom upisa u trecu prebacio na RS???
Vajke
Posts: 50
Joined: 31 Oct 2010, 13:05

e ljudi..moze li mi ko ovdje rec do koje stranice se uci prva parcijala iz pravne logike :D i ima li nesto posebno na sta se treba obratit paznja ?? (:  Knjiga mi je od Saltage
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="dominion"]
Ovaj prosjek od 4,5-4,6 jel' neophodan da bi se upisali kao redovni studenti na budzetu ili redovni-samofinansirajuci?  Takodje me zanima je li potreban prosjek 8,5 ili 8,0 da bih se prebacio sa vanrednih na RS ili je potrebno da imam samo cistu godinu da bih se prilikom upisa u trecu prebacio na RS???[/quote]

Redovan-samofinasirajući možeš postati bez obzira na prosjek ocjena. Što se tiče statusa redovnog koji se finansira iz budžeta, obično je do sada bio dovoljan prosjek 4,5 ili 4,6. Ali opet ti to sve zavisi od broja prijavljenih i njihovih prosjeka.

Što se tiče prebacivanja i mijenjanja statusa, iz statusa vanrednog u status redovnog-samofinansirajućeg studenta možeš preći bez obzira na prosjek. Samo je potrebna molba i obrazloženje zašto želiš da promijeniš status. Ne moraš imati čistu godinu.

Kada je u pitanju prelazak u redovne koji se finansiraju iz budžeta, potrebno je da ti je godina čista, a što se tiče prosjeka to sve zavisi od situacije. Ne postoji pravilo.
NERMA12
Posts: 9
Joined: 26 Jan 2012, 22:38

mogu li se predmeti  iz prvog semestra polagati u junu ?
tomato24
Posts: 356
Joined: 10 Jan 2012, 14:35

normalno da mogu..tada su ti redovni rokovi kao i u septembru ali samo 1 rok ;)
Post Reply

Return to “I godina”