PFSA: Roditeljsko i starateljsko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

Bože sačuvaj.

Aprilski rok u martu....

:c053:
azranejraa
Posts: 146
Joined: 24 Dec 2010, 12:48

Za kad su pomjerene vjezbe u cet, u koliko sati ???
Dacca
Posts: 584
Joined: 08 Dec 2010, 18:10

u 10h ...
lily20
Posts: 101
Joined: 26 Sep 2010, 18:12

Zna li neko da li je na proslom ispitnom terminu u februaru prof komisiju ispitivala usmeno?
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

Svaki termin ko izlazi komisiju radi prvo pismeni pa usmeni i to je tako od kada je prof.Habul na predmetima Bračno pravo i Roditeljsko pravo. Ako ima veliki brok studenata onda Bračno ispituje asistentica Duman,a Roditeljsko prof Habul. Pita obično pitanja koja niste uradili na ispit,propita i nešto sa strane ali se uglavnom orjentiše na ispit i pitanja sa ispita.
Layla22
Posts: 503
Joined: 11 Oct 2010, 20:43

Ja sam izlazila iz Bracnog na usmeni, i ass. me je pitala sve osim onoga sto sam imala na testu, tako da vam je moj savjet da se ni na ovom predmetu ne oslanjate na to da ce pitati samo pitanja koje ste slabije uradili.
idrizovicaida
Posts: 43
Joined: 03 Sep 2009, 19:23

Jel moze neko da napise pitaja koja su bila juce.Hvala unaprijed!
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

[quote="Layla22"]
Ja sam izlazila iz Bracnog na usmeni, i ass. me je pitala sve osim onoga sto sam imala na testu, tako da vam je moj savjet da se ni na ovom predmetu ne oslanjate na to da ce pitati samo pitanja koje ste slabije uradili.
[/quote]I mene  je provozala kroz cijelu knjigu na bracnom... Nijedno pitanje me nije potrefilo s testa, cak ga nije uzela da pogleda... Ucite sve!
abdela
Posts: 42
Joined: 20 May 2010, 21:25

Evo pitanja od jučer,što se mogu sjetiti : zastupanje djeteta,razlozi za oduzimanje rod.staranja,vanbračni status djeteta,navesti lična prava djeteta, kada će roditelj biti staraoc , utvrđivanje vanbračnog očinstva,nepotpuno usvojenje, šta je starateljstvo , uslovi za priznanje materinstva , uslovi na strani prirodnih roditelja kod usvojenja, nešto u fazonu kad prestaje rod.staranje ( pa da samo nabrojiš ispod) , radnje u postupku usvojenja ...to je to što s emogu sjetiti.....ugl, ponovio se test od septembarskog roka ....:)
idrizovicaida
Posts: 43
Joined: 03 Sep 2009, 19:23

Hvala puno :)
Post Reply

Return to “II godina”