PFSA: Međunarodno krivično pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

@Julie
Ja sam ucio po slajdovima! :P I naravno, nista od toga. Hehehe :D Vjeruj mi nije mogla poloziti preko slajdova. Vecina pitanja je bila iz knjige.
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

A kakva će biti prva parcijala , samo zaokruživanja ( tipa Kriminologije ) ili nešto kao Krivično prošle godine ? I ima li ikakvih vijesti o tom pomjeranju ?  :haha:
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

[quote="Alen89"]
@Julie
Ja sam ucio po slajdovima! :P I naravno, nista od toga. Hehehe :D Vjeruj mi nije mogla poloziti preko slajdova. Vecina pitanja je bila iz knjige.
[/quote]
Hmmm znaci da kupim knjigu ipak. Hvala :)
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

M.Y.A
Prosle godine bilo je samo na zaokruzivanje. Ali neka te to ne zavara, meni je opet bilo tesko. (valjda sto sam ucio samo slajdove)

@Julie
Izdvoji samo osnovno. Npr definicje, podjele, nacela nekog suda, sastav, kako donose presude I to. Npr bilo je pitanje koji sud sudi I djeci za ucinjene ratne zlocine.
amaros
Posts: 124
Joined: 26 Sep 2009, 03:36

zna li se da li je odgođena parcijala iz ovog predmeta? :D
Dara
Posts: 149
Joined: 22 Nov 2010, 23:29

i mene to interesuje i iskreno se nadam da ce odgoditi par dana, nadam se da ce neko reci ako su razgovarali na tu temu sa asistenticom :)))
Last edited by Dara on 02 Apr 2012, 21:01, edited 1 time in total.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="nuki_cika"]
Nije toliko težak,ali ima dijelova koji su predosadni.Ja sam ga položio preko parcijala i bilo je na prvoj parcijali 10 pitanja na zaokruživanje bas kako gore kolega navede.Ja kad sam ga prošle godine polagao išao sam prvu parcijalu na sreću i od 10 sam zaokružio 7 tačnih odgovora,da bi mi na drugoj parcijali trebala 4 tačna da bi položio ispit.
Znači-dosta ti zavisi to kako ćes uraditi prvu parcijalu.A sto se tiče pitanja iz ove prve parcijale 7 ili 8 pitanja jer bilo iz onih statuta rimski haški,sud za ruandu,kosovo,kambodzu i sijera lone-tako da taj dio bas dobro nauči,a ostatak samo pročitaj jednom polahko
Za drugi dio sam pisao skriptu i imas je u skriptarnici-malo sam je i mogao skratiti,ali drugu parcijalu nisam ni učio iz te skripte iz dokumenata već iz papira koje sam pisao sebi-te papire možes nabaviti u onoj kopirnici kod fakulteta(mislim da ima 13 strana)-odatle sam učio drugu parcijalu.


[/quote]
Evo,ja sam ovdje napisao odakle bude najviše pitanja
selmicaaa
Posts: 457
Joined: 01 Oct 2009, 22:10

Nije, i ostaje kako ostaje i rekla je da su terminu fiksni.

takodjer samo mozete izaci na ispit sa indexom i upisanim sestim semestrom, bez toga nista
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

do koje tacno stranice se uci za prvu parcijalu odnosno do koje lekcije pls ne znam da li je netko vec pitao nesto sam totalno zbunjena  ;( ;(
imber
Posts: 237
Joined: 26 Oct 2011, 15:52

od 15-131 str. i 199-226 str.
Post Reply

Return to “III godina”