PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
kaubojka
Posts: 469
Joined: 22 Oct 2009, 16:25

[quote="Iker C"]
Bio bih zahvalan kada bi neko napisao da radi gluposti ne padnem.
[/quote]

Ekoloska prava
Ustavom se propisuje da svako ima pravo na zdrav zivot.Drzava osigurava pravo gradjana na zdrav okolis.Gradjani, drzava javna i gospodarska tijela i udruge su duzni u sklopu svojih ovlasti i djelatnosti da posebnu paznju posvete zastiti zdravlja ljudi,prirode i ljudskog okolisa.Radi se o slucaju jamcenja veoma siroko formulianog pozitivnog statusa, kojim  se uspostavlja niz duznosti za drzavu i gradjane.Kao i kod drugih takvih prava, pitanje je u kojim se aspektima i kako moze osigurati pravna zastita.Mislimo da se ovdje daju odredjeni naputci zakonodavcu kao i pravna osnovica za odredjeno reguliranje ovog izuzetno vaznog podrucja na kojem prije svega dolazi do izrazaja odgovornost prema buducim narastajima.

Eto toliko pise u knjizi, izvinjavam se zbog eventulanih pravopisnih greskica, u zurbi sam :)
Iker C
Posts: 165
Joined: 19 Sep 2010, 18:27

Hvala puno!
Archer
Posts: 316
Joined: 12 Jan 2010, 19:35

Zna li netko kada je ispit u subotu za slovo "Š"? Hvala
AjLa_
Posts: 63
Joined: 29 Jun 2009, 00:00

Da li su pitanja sa prve strane ove teme sto se tice trece glave dovoljna ili ima jos koje da se mora znati? :)
kaubojka
Posts: 469
Joined: 22 Oct 2009, 16:25

@ Archer  slovo S je u 15:00,  onda je Š vjerovatno u 17:00
Denis
Posts: 106
Joined: 11 Jun 2009, 15:24

molim pomoc: DRUGA GLAVA.sta treba uciti iz lekcije o SAD,da li samo "PRIJELAZNO RAZDOBLJE,KONFEDERACIJU" ili i ove ostale tacke:natanak americkog ustava,demokraticnost,trajnost ustava...itd.
da li je iko dobio ovo pitanje i da li mozda kao potpitanje postavi nesto od ovog mimo konfederacije?! hvala
kaubojka
Posts: 469
Joined: 22 Oct 2009, 16:25

Ucis samo Prijelazno razdoblje: Konfederacija, ostalo slobodno preskaces  (H)
dejjal
Posts: 99
Joined: 01 Oct 2011, 02:14

ejj mi sto sutra izlazimo jesu li standardne satnice za slova ja sam slovo M dosad sam izlazio u 12 sati pa jel tako i sutra mislim ovi sto su dosad izlazili jel bilo tako hitnooooo  :c053:
kaubojka
Posts: 469
Joined: 22 Oct 2009, 16:25

Da, izlazis po standardnim satnicama
Denis
Posts: 106
Joined: 11 Jun 2009, 15:24

[quote="kaubojka"]
Ucis samo Prijelazno razdoblje: Konfederacija, ostalo slobodno preskaces  (H)
[/quote]
e hvala,samo jos za ovu BRITANIJU,ovo NASTANAK NEPISANOG USTAVA,mislim znam da nije to zvanicno pitanje,nego samo IZVORI,ali da li mozda da nesto kao podpitanje...?
p.s.sta najcesce pita iz II glave,koja pitanja i podpitanja?hvala
Post Reply

Return to “II godina”