PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MineLa
Posts: 29
Joined: 04 Oct 2009, 21:18

Jeste, tu se nalazi kopirnica i mislim da radi od 9:00 do 17:00  :)
assmiras
Posts: 87
Joined: 04 Jul 2011, 15:11

Molim vas ako ce neko ici na fax neka slika ako moze rezultate i za star sistem. Bila bih jako zahvalna....
Secernavodica
Posts: 186
Joined: 20 Jan 2012, 18:46

E hvala Minela puno
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Evo, posto su mi neki slali poruke koje bi to lekcije trebalo dopuniti ili izmjeniti, evo da i to napisem:

Funkcije novca bi trebalo dopuniti iz knjige ili nauciti iz skripte od 40 strana. Inflaciju i njen utjecaj na revalorizaciju sredstava i Deflaciju i njene posljedice trebalo bi nauciti iz knjige ili sa interneta, jer znam da je u nekoj skripti konfuzno napisano, a u drugoj pogresno.

Vrste fondova, preciznije DUF i IF je najbolje nauciti iz Zakona o drustvima za upravljanje fondovima, jer znam da tu ima nekih netacno napisanih stvari:

http://www.rbr.ba/pdf/Zakon%20o%20drust ... dovima.pdf

Kod registra vrijednosnih papira, ne treba uciti drugi pasus, koji pocinje sa:" Registar moze obavljati poslove u funkciji..."

Sto se tice poreza savjetujem da obavezno ucite:
"definiciju" poreza, ko su porezni obvaznici, poreznu osnovicu, porezna oslobadjanja za svaki porez.
Dara
Posts: 149
Joined: 22 Nov 2010, 23:29

[quote="Jalle89"]
Pusti se knjige i uzmi skriptu  :D Oni koji nisu očistili prethodnu godinu, neka slobodno ne ganjaju profesora, jer neće upisat ocjenu dok prethodna godina ne bude čista  :D
[/quote] Da ali sve to zavisi od prof.do prof.iz radnog i KPP se upisuju ocjena a prof.iz finansija je rekao na predavanjima da nosimo prijave
ArFa
Posts: 59
Joined: 04 Jan 2010, 17:13

Ja tek počinjem da spremam ovaj predmet!Još jednom da provjerim,da li je ZTC skripta stvarno najpouzdanija?!  :)
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Jeste, provjereno  :d055:
Ako hoces dopuni i izmjeni neke lekcije koje sam ja gore nabrojala.
ArFa
Posts: 59
Joined: 04 Jan 2010, 17:13

Fancy, mnogo ti zahvaljujem  :d055:
lissy
Posts: 150
Joined: 01 Nov 2009, 12:32

Ako je pitanje bilo, evo izvinjavam se...mene zanima da li imaju neka posebna pitanja po kojima se sprema ovaj ispit ili uzmemo skriptu i naucimo sve radom...bilo bi fino kad bi se bar nesto moglo preskociti :D hvala unaprijed dobrim kolegama koji odg.
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

Uzmes skriptu i ucis sve redom lekcijski jer ti moze doci bilo koja lekcija.
Post Reply

Return to “III godina”