PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

da li je juce bila velika prolaznost?  :moli:
MiranX
Posts: 66
Joined: 11 Oct 2009, 22:49

Sta je s drugim rokom za stari sistem?Jel i on pomjeren il ostaje 2.2??Kakva su pitanja bila jucer??tnx
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

Odgovara li prof na mail?
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Mislim da ne odgovara :mrgreen:
I samo da dodam da me je danas oborio na navjerovatnoj gluposti :mrgreen: :haha:
art vandeley
Posts: 196
Joined: 08 Jun 2010, 15:34

Ja sam stvarno preprijatno iznenadjen profesorom , vjerovatno zato sto sam polozio ali i unatoc tome , fakat je uzitak polagati kod njega... Da me je barem jos malo zadrzao da se bolje ispricamo :)
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

A dobar je profa,samo sto me je zafrkalo to što me je pitao nesto vezano za onu rimsku konvenciju,a nisam znao ko su članice i tu me je oborio,a tom pitanju je predhodilo nesto drugo,da je nisam spomenuo ne bi me ni pitao tu konvenciju :mrgreen:
Last edited by nuki_cika on 23 Jan 2012, 14:29, edited 1 time in total.
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

Oborio te zato što nisi znao ko su članice jel? uhh
Last edited by ema1103 on 21 Jan 2012, 14:16, edited 1 time in total.
art vandeley
Posts: 196
Joined: 08 Jun 2010, 15:34

pa ko su clanice? ni ja nisam siguran ali bih rekao da su sve clanice EU jer je ona napravljena sa ciljem unifikacije prava u EU
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Kaže sta je cijepanje ugovornog odnosa?
Odgovorim ja to njemu sta je i dodam  ovako-to se primjenjuje u uporednom pravu,pa shodno tome smatramo da ga treba prihvatiti i  nase pravo na osnovu rimske konvencije(kud je spomenu :h055:)
I kaže ovako",kad je donijeta,1980,u oblasti ugovornih odnosa,pa u kojeim zemljama se primjenju,naravno nemam pojma i poče je nagađati italija,francuska,švicarska :haha: :haha:
Klima glavom,pa reko profesore pa u kontinentalnom pravu se primjenjuje,pa jeste,ali ima tu još nesto nisam mogao da se sjetim i kaže kolega biće to bolje drugi put-umalo da me pusti,ali eto,
Poslije izađoh iz kabineta i nakon 5 minuta mi naupade da sam mu trebao reći da se primjenjuje u zemljama EU :mrgreen:
Znao bi ja to odgovoriti bez problema da sam pročitao tu lekciju u knjizi,ali ja sam mislio da on traži pojedinacno te lekcije
A momak prije mene-njega je pitao forma pravnih poslova,on se toliko ispteljo,ja nemam pojma sta je on pričao,a vjerujem ni profesor,počeo neke svoje primjere da daje :mrgreen:,profesor samo glavom klima,ali smijem se zakleti da ga nije razumio o čemu govori i položi :) :)
Last edited by nuki_cika on 23 Jan 2012, 14:30, edited 1 time in total.
Grenuj
Posts: 21
Joined: 21 Aug 2009, 14:16

[quote="art vandeley"]
Ja sam stvarno preprijatno iznenadjen profesorom , vjerovatno zato sto sam polozio ali i unatoc tome , fakat je uzitak polagati kod njega... Da me je barem jos malo zadrzao da se bolje ispricamo :)
[/quote]

hoces nam reci sta si odgovarao? :)
Post Reply

Return to “IV godina”