PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

[quote="DE_integro_ED"]
Zadaca iz Rima ....

Imate negdje oko mjesec dana da je uradite ! Dakle, potrebno je napraviti shemu iz oblasti Obaveznog prava, na hamer papiru, napravite milion podjela i objasnite .... Nezz ni mi tacno, ali ass ce nam detaljnije reci o tome na vjezbama! (sve sto saznam, zaljepit cu ovdje  :d055:)

Uglavnom ova zadaca ukoliko je "kako treba" uradite iznosi 5 bodova! (Pa vi skontajte jel potrebno toliko mucenje, za po*isanih 5 bodova :p ), nije obavezno! Eto samo to je rekla, a i prof je ponovio kasnije na pred. Uglavnom bit ce jos inf. Pozzzz  :kava:
[/quote]

Jedan iskren savjet kolegice,nisu to nikakvi "po*isani" bodovi,vjerujte vrijedi vam svaki bod,prof. izuzetno cijeni vas rad i svaki bod ce vam itekako dobro doci,a ta zadaca nije nista tesko.Eto i kolega MTC vam je stavio primjer kako da uradite,nece vam uzet puno vremena a bit ce vam od koristi sigurno.Sretno :)
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="amila"]
[quote="DE_integro_ED"]
Zadaca iz Rima ....

Imate negdje oko mjesec dana da je uradite ! Dakle, potrebno je napraviti shemu iz oblasti Obaveznog prava, na hamer papiru, napravite milion podjela i objasnite .... Nezz ni mi tacno, ali ass ce nam detaljnije reci o tome na vjezbama! (sve sto saznam, zaljepit cu ovdje  :d055:)

Uglavnom ova zadaca ukoliko je "kako treba" uradite iznosi 5 bodova! (Pa vi skontajte jel potrebno toliko mucenje, za po*isanih 5 bodova :p ), nije obavezno! Eto samo to je rekla, a i prof je ponovio kasnije na pred. Uglavnom bit ce jos inf. Pozzzz  :kava:
[/quote]

Jedan iskren savjet kolegice,nisu to nikakvi "po*isani" bodovi,vjerujte vrijedi vam svaki bod,prof. izuzetno cijeni vas rad i svaki bod ce vam itekako dobro doci,a ta zadaca nije nista tesko.Eto i kolega MTC vam je stavio primjer kako da uradite,nece vam uzet puno vremena a bit ce vam od koristi sigurno.Sretno :)
[/quote]

Upravu je koleginica amila, to je 20. min posla, napravite te podjele (moze ako treba na obicnom A4 papiru), a profesor izuzetno cijeni ko je bio "aktivan" u radu, i barem je meni to puno pomoglo na usmenom ispitu. (dobio sam laganija pitanja i nije mi postavljao potpitanja, kao sto zna postavljati ih).
DE_integro_ED
Posts: 225
Joined: 07 Sep 2009, 01:35

Ehehe eto vidis to nisam znala ! MTC thx :) Eto uradit cu kad je 20 min  :P
Amethyste
Posts: 17
Joined: 06 Dec 2009, 20:47

[quote="dinnooo"]
Asistentica je rekla da možemo birati kako ćemo izlaziti na ispit, parcijalno ili integralno na svakom ispitnom roku i da ona za svaki rok pravi pitanja za one koji izlaze integralno, one koji izlaze prvu ili eventualno drugu parcijalu ako izlaze pismeno i da se za svaku parcijalu odnosno integralni test može izaći i usmeno i pismeno, po želji. A ovaj test je bitan jer se mogu skupiti poeni, kao i na zadaći koju je dao profesor.
Ovo je 100% provjerena informacija (asistentica rekla na vježbama u četvrtak).

U zdravlje!
[/quote]

bas lijepo,, zadaca 5 poena.... dal ko zna koliko poena ide na esej????? :S... mislim u cetvrtak je navela da dosta ljudi nisu imali fusnote. al npr.. ja sam imala u radu od 16 starnica ne brojeci prednju stranu, sazetak ni bibliografiju... 18 fusnota...  i kad sam joj predala gledla je samo fus note i govorila hmm hmm... bog zna sta misli s tim.. i dal cu dobiti maksimali broj bodova.. ikad

mislim ja ko I D I O T,  htjela istrazivat nove sfere pa ne uzeti esej iz DPR... predmeta kojeg znam u snu... pa kontala umi nesto sto je novo .. da malo istrazujes.. i evo rim pa da vidim sta ce bit.. :(
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Eh ovako: Bio sam lud pa sam donio tesku odluku, tj. da Rim ne polazem sada u prvom semestru, vec da ostavim za juni (ako to moze)....Pa moze li mi neko iz starijih generacija reci kako to da uradim, tj kako da to prebacim u Juni, sta trebam radit, trebal nesto posebno, etc. Stvarno ne mogu sve stici, sad ce brzo i ove druge parcijale, a ja klotz zapostavio Rim....znam veoma malo nesto, mozda 10-tak onih pitanja.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="Judge Man"]
Eh ovako: Bio sam lud pa sam donio tesku odluku, tj. da Rim ne polazem sada u prvom semestru, vec da ostavim za juni (ako to moze)....Pa moze li mi neko iz starijih generacija reci kako to da uradim, tj kako da to prebacim u Juni, sta trebam radit, trebal nesto posebno, etc. Stvarno ne mogu sve stici, sad ce brzo i ove druge parcijale, a ja klotz zapostavio Rim....znam veoma malo nesto, mozda 10-tak onih pitanja.
[/quote]

Ne trebaš ništa raditi.  :mrgreen: Ne izađeš na ispit i to je to. :mrgreen:
DE_integro_ED
Posts: 225
Joined: 07 Sep 2009, 01:35

Pa imas potpunu slobodu da biras kad zelis. Mislim da  necu izaci na test iz Rima, bolje da jedan predmet zavrsim kako treba, nego da padnem iz oba ..  :kava:
Dalila87
Posts: 10
Joined: 07 Dec 2009, 17:01

da li neko zna kad je parcijala iz rima???
Amethyste
Posts: 17
Joined: 06 Dec 2009, 20:47

[quote="Dalila87"]
da li neko zna kad je parcijala iz rima???
[/quote]

24.12. 2009 kao ja znam :)
i kako ja planiram

http://epravo.ba/prva-godina/parc ... /#msg12732

a i ovdje imas datume..  :P
selmicaaa
Posts: 457
Joined: 01 Oct 2009, 22:10

[quote="Amethyste"]
[quote="Dalila87"]
da li neko zna kad je parcijala iz rima???
[/quote]

24.12. 2009 kao ja znam :)
i kako ja planiram

http://epravo.ba/prva-godina/parc ... /#msg12732

a i ovdje imas datume..  :P
[/quote]
tad nije parcijala po koji put...to je test za dodatne bodove...parc tek u januaru
Post Reply

Return to “I godina”