PFSA: Teorija prava

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
saly
Posts: 92
Joined: 06 Sep 2009, 09:39

Da li je Prof. danas dozvolio da se izadje na ispit bez ciste trece?

Hvala puno na odgovoru :moli:
nihadk
Posts: 143
Joined: 05 Apr 2010, 16:55

normalno da može bez čistec treće,kad će rezultati,
Ditki
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2011, 15:01

Molim vas ako mi neko može tačno reći po kojoj skripti da učim Teoriju prava, studiram po starom sistemu, jer na ovim dokumentima ima Skripta I, i ako nije to ta skripta da li mi neko može poslati na mail?
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Kolega jesi izlazio na ispit dana??. koja su pitanja bila???
Meana
Posts: 4
Joined: 25 Nov 2010, 18:41

Ja sam danas izasla na ispit bez problema,a nemam cistu trecu..Pitanja iz moje grupe su bila:

1.prirodno pravo,pravo covjeka i gradjanina
2.dvije moralnosti Fuller
3.Evropska komisija
4.mjesto,znacaj i pojam crkvenog prava
5.polozaj Kur'ana u savremenim drustvima
6.nevladine ogranizacije
7.politicka prava i slobode
8. sporazumi sa trecim drzavama kao izvor evropskog prava

Ucila sam iz skripte koja je u dokumentima, pa cemo da vidimo..
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

danas ne znam koliko je grupa bilo, ali meni bila ova pitanja : socijalizam i forme socijalizma, moguci odnos obicaja i morala i prava, konvencija o pravima djeteta, odnos zene i muskarca kod jevreja (tako nesto), obicaji kao izvor crkvenog prava, amsterdamski ugovor, nacelo proporcionalnosti u evropskom pravu i katalog prava osce-a ... nije bilo posebno tesko,ali ipak se mora nauciti i mislim nesto konkretno znati...pustite se price molim vas-nisam procitao NISTA , izasao i polozio ... shvatam da su neki ljudi nacitaniji i inteligentniji od drugih, ali postedite nas price -nisam pogledao, i slicno ... ovo sam napisala samo da se neko ne bi slucajno zavaravao time da je ovo neki bezze ispit koji se eto "zna" sam od sebe,pa da se ne zavucete slucajno :)
saly
Posts: 92
Joined: 06 Sep 2009, 09:39

Hvala jos jednom  ;)
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

[quote="jasminkaS"]
danas ne znam koliko je grupa bilo, ali meni bila ova pitanja : socijalizam i forme socijalizma, moguci odnos obicaja i morala i prava, konvencija o pravima djeteta, odnos zene i muskarca kod jevreja (tako nesto), obicaji kao izvor crkvenog prava, amsterdamski ugovor, nacelo proporcionalnosti u evropskom pravu i katalog prava osce-a ... nije bilo posebno tesko,ali ipak se mora nauciti i mislim nesto konkretno znati...pustite se price molim vas-nisam procitao NISTA , izasao i polozio ... shvatam da su neki ljudi nacitaniji i inteligentniji od drugih, ali postedite nas price -nisam pogledao, i slicno ... ovo sam napisala samo da se neko ne bi slucajno zavaravao time da je ovo neki bezze ispit koji se eto "zna" sam od sebe,pa da se ne zavucete slucajno :)
[/quote]

Ni meni nije zaista jasno kako neko može spremiti za 3-5 dana..,meni ne izgleda lagano??? e sad, dal' pisati sve što ti padne na pamet ili ...??
Hvala na pitanjima ...
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

[quote="nihadk"]
normalno da može bez čistec treće,kad će rezultati,
[/quote]
četvrtak ujutro,upis u 11:30.
P.S.ja sam odgovorila na sva pitanja tačno po skripti,ispisala 5 stranica,ako ne položim ja cu biti indikator da ne cita,da se zaista mogu pisati gluposti i da je ovaj ispit luda sreca.
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Kolegice, jesi učila po ovoj skripti sa foruma???
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”