PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Jalle89
Posts: 283
Joined: 03 Dec 2010, 16:44

Da, treba.
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Ja sam rekla: "Ja vjerujem da se moze poloziti i po skripti, jer ima i dobro obradjenih lekcija, ali samo u slucaju ako vam dodje pitanje koje je u skripti tacno obradjeno."

Ima dobro obradjenih lekcija koje sam i sama naucila iz skripte, ali sam primjetila da mi neke stvari nisu logicne i jasne, pa sam uzela zakone i knjigu.

A za vasu informaciju, mnogi porezi obradjeni u skripti vise ne postoje. Novi Zakon o mikrokreditnim ogranizacijama je donesen 2006 itd.

I nisam cula da je skriptu pravio prof., jer bi bio prvi prof. koji je po svojoj knjizi napravio skriptu...
Adn@
Posts: 422
Joined: 14 Mar 2010, 17:39

Koliko strana ima ta skripta ZTC
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

65
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="n612k18"]
Alene, u cemu je konkretno problem sa skriptom od 73 strane? Jesu li navedene neke netacne informacije ili si mislio da je uzasna zbog silnih gramatickih gresaka?
[/quote]
Joj, patnja mrtva! :) recenice su toliko nepovezane I nekako tesko napisane da je to cudo nevidjeno! :)

@fancy
To je vise pomoc studentima da lakse shvate finansije nego sto je skripta. I da, nakon vise generacija koje su polagali po njoj, pojavi se neko da drugacije govori. vidjet ces kada izadjes na ispit. Nema tu pisi I samo pisi. Profesor zahtjeva da napises srz tog pitanja I da, trazi urednost. Ja sam morao pisati stampanim slovima! :) Sve u svemu, profesor je korektan. Sretno
YiggSaw
Posts: 118
Joined: 02 Sep 2009, 16:59

Da li se treba uciti porez na promet proizvoda i usluga ??

U mojoj skripti je prekrizenO :D

Hvala
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

zna li iko koje su to razlike u Zakonu o mikrokreditnim organizacijama iz 2006. u odnosu na ZTC?
amel0304
Posts: 22
Joined: 28 Sep 2009, 10:57

Ja vjerujem da svaki predmet treba učiti iz knjige,ali ovaj je nemoguće. Nije problem to da ima netačnih informacija nego je knjiga tako loše uređena i sve je nekako nerazumljivo napisano da je nemoguće shvatiti šta je pisac htjeo reči. A da ne spominjem da u pola misli dođu ona pitanja kao za provjeru šta smo shvatili. Nije definitivno do profesora nego do lektora i recezenata. NEKA IH JE SRAM. Skripte sve verzije koje sam našao su loše mada ova koja ima na portalu je kao jedina imalo pristojna mada je profesor to skontao pa sada lupa pitanja koja su u skriptama loše urađena. Obligacije sam puno lakše spremio i položio. Valjda je to sada furka profesorima da im prolaznost bude loša.
Nermica
Posts: 545
Joined: 12 Sep 2009, 16:14

Ja se nadam da ce biti esejska pitanja :D
Cinderella_cool
Posts: 135
Joined: 28 Dec 2011, 20:03

imal neko ovdje od vanrednih pa da ce sutra ono kasnije izac na ispit???
Post Reply

Return to “III godina”