PFSA: Radno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Chocolate
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2011, 09:42

[quote="xman"]
Ovo Radno integralno polagati=samoubistvo...Danas jedan kolega iz mase zapo za Ustav kako nije polozio,a hoce Radno da izade 24 i da polaze...Profesorica mu na to da je on u zabludi ako misli da ce Radno integralno poloziti knjigu od 500 stranica sa zakonima tako lahko,a nije bio u stanju Ustav poloziti...Osobno mislim da je ovo težak ispit za razumjeti jer fakat ima dosta petljancija za razumjeti...A na faksu takode mnogi studenti koji su prenijeli dva ispita oni su peti semestar upisali i treca su godina i normalno je da i Radno mogu prijaviti na ISSS-u i oni ce to uciniti i polozit ce radno 24 i profesorica ce automatski upisati ocjenu u index bez obzira da li su polozeni ispiti iz druge godine,e tu nastaje problem ako ispite iz druge godine polozite u aprilu,mlađi datum Radnog sa trece u odnosu na ispite iz druge godine...I sigurno ce vam ispit biti PONISTEN iz Radnog jer je u suprotnosti sa zakonom...Prvo ispite iz druge poloziti i upisati u index,pa onda trecu godinu polagati...

[/quote]
I sta sad da radimo mi kojima je ostao ustav iz druge god., a treba da polazemo samo treci dio iz radnog, zar ne postoji fino odluka po kojoj mozemo polagati pa da nam se ocjena aupise na kraj indexa a ne direktno (gdje treba) i kakvo ponistavanje.... ma ne mogu da vjerujem , sta je sa ovom zenom?!!!
DaAl
Posts: 87
Joined: 29 Nov 2010, 22:41

Mislim da prof uopste nije razumjela odluku,jer je rekla na predavanjima da je dekan odlucio da imamo pravo samo na kontinuirano ocjenjivanje, a ne zavrsne ispite. Bio bi  dobro kad bismo ovo s njom nekako uspjeli rijesiti.
amina.s.
Posts: 152
Joined: 03 Mar 2010, 16:12

pa moze se treci dio iz radnog ostaviti i nepolagati dok se ne rijesi ustav ,npr.polagat ga u aprilu a januaru rijesiti ustav ,jer prof.ne ponistava parcijale do kraja godine. cemu jednostavno kad moze komplikovano ;))
Naidaa
Posts: 123
Joined: 26 Oct 2010, 21:37

jel to znaci da se definitivno ne moze izaci 24. na zavrsi ispit i kome je ostao samo 3. dio ako se nisu polozili predmeti iz 2. godine? :S
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

Ja koliko znam odluka je bila da se mogu pologati svi ispiti iz naredne godine iako nisu ocisceni ispiti iz prethodne , s tim sto se polozena ocjena upisuje na kraj indexa dok se ne ocisti prethodna godina ( i ta ocjena vazi jednu akademsku godinu), kada se ispiti pisuju u regularne rubrike. u cemu je onda stvar , svako moze polagati citav ispit i dobiti ocjenu , kako ce onda prof. finansija ili eventualno obligacija ?? Ona ne moze upisati ocjenu u rubriku dok ne ocistimo npr ustav , ali moze i mora upisati na kraj indexa , kao sto ce uraditi i profesorica MJP koja vam je pecat stavila na kraj indexa !!     

http://:cenzura:/pravni-fakulteti/pravn ... jevo/3385/ - Procitajte stav 2 i 3 i ovo bi i profesorici trebali poslati , nema sta da nije upoznata , mora znati ....
Last edited by Berich on 15 Jan 2012, 17:34, edited 1 time in total.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

U srijedu je Sjednica Nastavno-naučnog vijeća. USP će se potruditi da se riješe svi problemi vezani za Odluku, jer ovo stvarno više nema smisla. Većina profesora poštuje Odluku i nema nikakvih problema, ali postoje i oni profesori koji i sebi i nama komplikuju bez ikakve potrebe.
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

I trebalo bi rijesiti, naravno hvala USP- u . Ja cu da izađem na ispit ako polozim , a napravi mi problem , isprintam odluku i pitam je koji dio odluke nije razumjela....
zlajazlaja
Posts: 93
Joined: 14 Oct 2009, 16:22

vezano za ona pitanje sa stranice 96.,jel dovoljno njih preci da bi se integralni ispit polozio??? i treba li uciti ono sa pocetka knjige ,nastanak i razvoj radnog prava,naziv radno pravo,odnos radnog prava prema drugim granama prava itd?????
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

Nije dovoljno, to su samo pitanja koja su bila na drugoj parcijalnoj provjeri, odnosno nisu bila ta vec slicno koncipirana.
Moras nauciti cijelu knjigu odnosno skriptu, po cemu vec ucis.
Zadnjih nekoliko stranica je pisano o tome kako izgleda integralni ispit pa procitaj.
Chocolate
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2011, 09:42

@ amina.s
nemamo mi svi aprilske rokove pa da to komplikovano lako pređe u jednostavno...

I sta sad, jel' izlazimo 24. ili ne?

@MTC stvarno hvala hvala hvala za sve sto radite (ti i USP) jer ovo stvarno prerasta u je*anje u zdrav mozak  sta rade pojedini prof...
Post Reply

Return to “III godina”