PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
barbara
Posts: 41
Joined: 14 Aug 2010, 16:57

na testu su bila sljedeca pitanja grupa b (vanparnični i izvršni postupak):
1. predmet i cilj ostavniskog postupka
2.kada je u vanparničnom postupku  ex lege isključeno načelo javnosti
3.ko i kako pokreće postupak podjele stvari i nekretnina u suvlasnistvu
4.kome pripada prvenstvo u izvršnom postupku
5.vrste izvrsnih isprava
(pitanja su bila ovako formulisana koliko se ja sjećam)
Kentaur
Posts: 7
Joined: 25 Nov 2011, 21:24

Kada li će sutra izbaciti rezultate?!
ninocka
Posts: 30
Joined: 03 Jul 2011, 19:28

Može li neko postaviti rezultate ako su danas izašli?
Kentaur
Posts: 7
Joined: 25 Nov 2011, 21:24

Izašli. Od starog sistema položilo 5-6, ne vidjeh dobro u žurbi sam bio a od bolonje niko, bilo je dvoje bolonjaca.
barbara
Posts: 41
Joined: 14 Aug 2010, 16:57

molim vas ako neko moze neka objavi rezz za  stari sistem...
mirta
Posts: 73
Joined: 08 Jun 2010, 15:35

Ima li itko nekih informacija za GPP,hoce li nam priznati polozene dijelove.... :c053: :c053:
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Priznace polozene dijelove - mislim da je to receno vise puta na prethodnim stranicama. Dekan je rekao, vi polozili i nema tu dalje rasprave. Zasto biste polagali ponovo? Nema smisla nikakvog.

Pitanje: Mislim da sam na prijavi za GPP za januar napisala samo to - januar, bez oznacenog termina - 1. ili 2. Sta mislite moram li pricati sa asistentom da mu kazem da hocu da izidjem u 2. terminu ili ne treba to? Da mi ne baci prijavu ako se ne pojavim odmah na 1. terminu...ne znam. Ima li neko ideju? Hvala
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

Prof. Bikic je rekao da nikome nista nece priznati,kao to je vazilo do oktobra dok nije pocela nova skolska godina,znaci ni ono sto je USP objavio da ce se priznati dijelovi polozeni na redovnim rokovima i to je rekao da nije tacno,neka vam priznaje ko hoce ja necu jer niste kod mene to polagali.Informacija je 100% tacna,lično provjerena.
Ja bih zamolila i studente starog sistema i bolonjce da se okupimo utorak ispred kabineta Dekana( kabinet je na drugom spratu lijevo) oko 10h jer utorkom Dekan ima konsultacije i da se to lijepo razjasni.
Ako je potrebno da otvorimo novu temu vezano za ovo okupljanje da sto vise studenata dođe, molim da dođu i  studenti bez obzira da li putuju ili ne ako im je naravno stalo a ne da se ocukuje da ce neko drugi rijesiti problem u njihovo ime.Ja vjeruje da je mnogo studenata s ovim problemom i da ce se isti pojaviti utorak 17.1.2012
Hvala
P.S.ako neko ima jos nekih prijedloga neka iznese...lijep pozz
Last edited by Didy on 10 Jan 2012, 13:17, edited 1 time in total.
arijale
Posts: 15
Joined: 21 Jan 2011, 19:31

ovo stvarno vise smijesno postaje....pa kakao je priznavao u novembru i decembru na apsolventnim rokovima ako je vazilo samo u predhodnoj skolskoj godini....a naravno da se trebamo boriti i ici ponovo dekanu...
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

...vjerujte mi to sam i ja pitala,odgovora nema,samo mi je rekao lijepo ovo naucite kolegice,ja nikome necu nista priznati,pa da ne bi bilo zabuna na jan-feb rokovima da znamo na čemu smo treba da odemo do Dekana,nismo ništa izmislili ranije su nam obećali.
Zato vas molim da sto vise studenata dođe utorak pa da na ovu temu stavimo tačku i da se izborimo za ovo ako je ikako moguce.
USP ocito nije imao snage da se izbori s ovim problemom,razumijem, jer su oni svaki put dobili jednu informaciju a prof.pricao drugo,igranje mačke i miša.
Last edited by Didy on 10 Jan 2012, 21:21, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”