PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Niko tebe ne napada, samo govorim kako sam ja čuo na početku godine i kako je bilo prethodnih godina.

Evo ja 5 dana hodam po bolnicama i radim pretrage jer nisam dobar, i sad ako fulim neki test ''nek mi je Bog na pomoći'' jer na završnom mogu osvojiti 50 a za prolaz treba 55?

Šta onda treba? Da padnem 3 puta pa da onda izlazim komisijski usmeno i imam teoretske šanse da položim?
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Niko tebe ne napada, samo govorim kako sam ja čuo na početku godine i kako je bilo prethodnih godina.

Evo ja 5 dana hodam po bolnicama i radim pretrage jer nisam dobar, i sad ako fulim neki test ''nek mi je Bog na pomoći'' jer na završnom mogu osvojiti 50 a za prolaz treba 55?

Šta onda treba? Da padnem 3 puta pa da onda izlazim komisijski usmeno i imam teoretske šanse da položim?
[/quote]

Mah, izgleda da je tako MTC, i ja sam u vrijeme onog testa bio bolestan, jedva sam gledao, i cisto sumnjam da cu poloziti. Ali vidis kakav je sad to rezim. Cudno do bola !!! :S
Valja nam opet provjeriti sve to u ponedjeljak ponovno. Jer ima raje koja je bila sprijecena na razne nacine da radi taj test.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

Kolege kazu da nije logicno da se na testu dobije 20 bodova i onda radi zavrsni od 90 bodova pa neko na kraju osvoji 110 bodova... sjetite se da je tako bilo na ekonomiji testovi + zavrsni = negdje oko 120 bodova  :mrgreen:
al opet, stvarno se ne sjecam koja je prica bila... vi vil si  :f035:
SanY
Posts: 71
Joined: 30 Sep 2009, 14:32

Ja se slazem sa MTC-om, nema smisla da na zavrsnom samo postoji max 50 bodova, to je nemoguce.
miki88
Posts: 12
Joined: 05 Dec 2009, 21:30

znali ko da li treba uciti iz gradanskog ona razdoblja o pravnim osobama , i pravna priroda pravne osobe - one teorije ????  :dunno:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="miki88"]
znali ko da li treba uciti iz gradanskog ona razdoblja o pravnim osobama , i pravna priroda pravne osobe - one teorije ????  :dunno:
[/quote]

Treba znati samo nabrojat one teorije !!!
johnny
Posts: 147
Joined: 25 Oct 2009, 20:51

Kad će više rezultati ???
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

[quote="johnny"]
Kad će više rezultati ???
[/quote]
ass. je rekla krajem sljedece sedmice
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

rezultati sutra
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="alenko_sa"]
Danas u drugoj smeni ass. je rekla kako ce se sve ocjenjivati !

Prvo u vezi ovog testa!
- Koliko god bodova osvojimo to ce se upisati u index.
- A oni koji poloze, upisat ce im se bodovi i polozili su onaj dio gradiva sto je bio na testu.

-Integralni ispit nosi max 50 bodova. (55 je prolaz)
I naravno bit ce bodova za aktivnost (sad kako se to racuna pojma nemam).

I kad se sve ovo sabere dobiva se konacna ocjena.

Pozz

[/quote]

Potvrdjen ovaj nacin ocjenjivanja. Ali ass. je rekla da ima mogucnost ko ne bude zadovoljan bodovima (ocjenom) moze ponistiti i na kraju kad budu redovni rokovi izaci da rade sa VANREDNIM studentima ispit. (tj. 90 bodova max nosi ispit)

Vanredni studenti se ne moraju brinuti, oni rade zavrsni ispit koji nosi 90 bodova ;)
Post Reply

Return to “II godina”