PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
amely
Posts: 119
Joined: 17 Sep 2009, 19:25

1. Pazljivo ponašanje u izvršenju obaveza i ostvarenju prava
2. Poslovna sposobnost pravnog lica
3. Značaj podjele na teretne i dobročine
4. Ugovorena kazna za slučaj zakašnjenja
5. Dolozna paulijanska tužba
6.Naknadno odobrenje
7. Preuzimanje duga
8. Pretpostavke personalne subrogacije
9. Oprost duga
10. Forma ugovora o cesiji
Last edited by amely on 20 Dec 2011, 00:50, edited 1 time in total.
Nermica
Posts: 545
Joined: 12 Sep 2009, 16:14

sta bi na kraju kad nam te rok iz obligacija i hocemo li svi moci izaci na ispit iako nismo dolazili redovno na predavanja i potpisali se (a nemamo ociscenu godinu)? ili .........
iida
Posts: 153
Joined: 13 Feb 2010, 15:53

Hvala kolegice amely
madam_bovary
Posts: 64
Joined: 10 Dec 2009, 12:36

[quote="Nermica"]
sta bi na kraju kad nam te rok iz obligacija i hocemo li svi moci izaci na ispit iako nismo dolazili redovno na predavanja i potpisali se (a nemamo ociscenu godinu)? ili .........
[/quote]
nazalost ako se nema ociscena godina, a ni potreban broj potpisa na predavanjima ne moze se izaci :/ :S
watch_out
Posts: 162
Joined: 31 Aug 2009, 23:49

e pa moci ce sigurno,jer svi ce morati da rade,po onome kako je dekan rekao.....a to je da svi mozemo izaci na ispite.....
Nermica
Posts: 545
Joined: 12 Sep 2009, 16:14

[quote="watch_out"]
e pa moci ce sigurno,jer svi ce morati da rade,po onome kako je dekan rekao.....a to je da svi mozemo izaci na ispite.....
[/quote] jesil li siguran? :) jer on je rekao da se mora ostvariti pravo na izlazak na ispit ako imas broj odredjenih poptisa ali ja kao vanredan student nisam obavezna da dolazim na predavanja tako da i ja smatram da ce on nam morati dozvoliti da izadjemo na ispit...ali ...nikad se ne zna
nidy
Posts: 127
Joined: 23 Dec 2009, 19:34

a mi sto obnavljamo godinu? jesmo li bili duzni dolaziti, jer smo taj predmet vec slusali prosle godine???
watch_out
Posts: 162
Joined: 31 Aug 2009, 23:49

ama ljudi,dodjite vise sebi,hiljaditi put pisemo o istom...odluka je donesena i dalje stoji...tako da ce morati.
armin_student
Posts: 208
Joined: 11 Sep 2009, 15:35

ee ovako kad smo kod tih potpisa,ja stvarno nista nisam znao o tome...vandredan sam student..i danas sam bas krenuo sa ucenjem obligacija,ali nisam dolazio na predavanja i ne znam jel potreban taj potpis za izlazak,niti sta je prof rekao :/ tako da ne znam bil ucio il ne za jan.jer necu da ostale predmete zapostavim zbog oblig,a da na kraju ne mogu izadji na njih..htio sam dodji sljedeci poned na predavnja i vidjet sa prof za to,ali je bozic u poned i nece biti predavanja...zna li nekoo sta je tacno porf rekao,i jel obavezan taj potpis ?? i jel imaju konsulatacije nekad ?? da odem da pitam za potpis :// sta raditi ://
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Molim vas da vaše ponašanje bude na nivou akademskih građana. Na forumu postoji posebna tema u vezi sa priznavanjem ove odluke i molim vas da vašu raspravu vodite na toj temi.  Pitanja u vezi samog polaganja, potpisa i načina izvođenja ispita su svakako dobrodošla.
Last edited by ClEoPaTrA on 20 Dec 2011, 22:09, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “III godina”