PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
iida
Posts: 153
Joined: 13 Feb 2010, 15:53

Da li je slucajno neko kontaktirao asistenticu, i ima li provjerena informacija da ce se moci bez ciste trece godine izaci sada na rok? Da ne gubim vrijeme opet bezveze...  :(
Soap
Posts: 316
Joined: 19 Jan 2010, 23:29

Prvo,koliko ja znam nema vjezbi iz ovog predmeta pa ne znam za sta bi sluzila asistentica.
Drugo,odluka dekana je potpuno jasna i cemu daljnje razglabanje o tome.
Trece,idem na svako predavanje i nisam cuo da je dosad reakao kada i da li ce biti predroka.
Flaaa
Posts: 212
Joined: 22 Aug 2009, 15:04

Imam jedno pitanje pa molim nekog da mi odgovori
da li svako pravno lice moze svoju stvar dati na leasing ili samo ono pravno lice koje je registrovano kod agencije za obavljanje leasing poslova.?

hvala
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

Danas na apsolventskom roku nije dao da izadju oni koji nisu ocistili trecu! Ovo nema smisla!
Last edited by fani on 12 Dec 2011, 17:11, edited 1 time in total.
USP
Posts: 65
Joined: 25 Nov 2011, 03:19

Upravo tako, Odluka je jasna i precizna i ovo što se dešava zaista nema smisla. Prije nekoliko minuta smo dekanu prof. Petroviću poslali e-mail i obavijestili ga da se Odluka još uvijek krši, konkretno na predmetu Međunarodno finansijsko pravo. USP je prošle sedmice održao sastanak sa dekanom (http://usp.ba/obavjestenja/470/) na kojem je dekan rekao da će još jednom upozoriti profesore, te da je ova Odluka važeća i da se mora poštovati!

[align=right]USP[/align]
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

Profesor govori da ako zelimo da izadjemo na ispit moramo kontinuirano da skupljamo bodove i potpise, pozivajuci se na Odluku. Kakve bodove i potpise, to smo vec radili prosle godine, mi smo apsolventi. Mislim da profesor uopce nije ni procitao Odluku.
USP
Posts: 65
Joined: 25 Nov 2011, 03:19

USP je upravo poslao e-mail i prof. Jahiću.
Odluka Nastavno-naučnog vijeća PFSA broj 01-1176/11 od 15.11.2011. godine

Poštovani profesore,

Obraćamo Vam se ispred Udruženja studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu u vezi sa Odlukom Nastavno-naučnog vijeća broj 01-1176/11 od 15.11.2011. godine.

Zaprimili smo prijave od strane studenata i apsolvenata Pravnog fakulteta u Sarajevu da se navedena Odluka ne poštuje na predmetima na kojima ste Vi predmetni profesor, te da studentima i apsolventima koji nisu položili sve ispite sa prethodne godine studija ne dozvoljavate da pristupe polaganju ispita.

Odluka Nastavno-naučnog vijeća broj 01-1176/11 od 15.11.2011. godine donesena je i potpisana na osnovu zahtjeva Udruženja studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu, a ista se odnosi na studente i apsolvente koji studiraju kako po starom nastavnom planu i programu, tako i na studente i apsolvente koji studiraju po novom nastavnom plau i programu (Bolonja). Odluka se ne odnosi samo na kontinuirano sakupljanje bodova, nego i na polaganje završnih ispita, tzv. integralnih ispita. Ocjene položenih ispita upisuju se na kraju indeksa, a u indeks se upisuju nakon što se poolože svi preneseni predmeti sa prethodne godine studija.

Udruženje studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu je održalo niz sastanaka sa dekanom prof. dr. Borislavom Petrovićem na kojima je zaključeno da se ova Odluka mora poštovati.

Molimo Vas da se očitujete o ovome i kažete nam Vaše mišljenje.

S poštovanjem,

Udruženje studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu
Obala Kulina bana 7, 71000 Sarajevo
www.usp.ba | info@usp.ba | + 387 33 206 350 (lok. 144)
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

Hvala USP na brzoj reakciji. Nadam se da ce nam uvazeni profesor uskoro dati odgovor.
USP
Posts: 65
Joined: 25 Nov 2011, 03:19

Dobili smo odgovor od prof. Jahića.
Postovani,

U skladu sa Odlukom Nastavno-naučnog vijeća za studente koji imaju pravo polagati ispit iz predmeta "Finansije i finansijsko pravo" i "Medunarodno finansijsko pravo" bice organizovan ispit dana 19.12.2011., ponedjeljak, sa pocetkom u 16.15h.

S postovanjem,
Prof. dr Mehmed Jahic
Soap
Posts: 316
Joined: 19 Jan 2010, 23:29

Je li to apsolventski rok? Stalno nas bunite sa tim...
Post Reply

Return to “IV godina”