PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
matea.m
Posts: 86
Joined: 25 Sep 2010, 15:40

a da ne pričamo o izbacivanju ljudi koji zbog studentske službe nisu mogli dobiti index na vrijeme...
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Hvala! Recite mi još kakva je situacija na vježbama? Koliko sam upoznat asistentica Darja ne drži vježbe, pa je nju trebala mijenjati prof. Meliha. Da li je mijenja profesorica ili demonstator uvijek drži vježbe?
Johnnie87
Posts: 134
Joined: 12 Sep 2010, 13:57

Bio sam na svim vjezbama dosad, u razlicitim grupama doduse, ali samo jednom je demonstrator drzao vjezbe, na ostalim je bila profesorica.

Na vjezbama na kojim sam ja bio (a bio sam svake sedmice) izvjezbali smo samo jedan jedini zadatak! Da ne govorim o tome da danasnji zadatak nije imao veze sa materijom koju smo obradjivali, a kamoli sa tim jednim zadatkom.
Minerva
Posts: 464
Joined: 08 Jan 2011, 13:06

Ja sam takodjer bila na svim vjezbama, prve je vjezbe vodila profesorica, ostale demonstrator. ono sto frustrira jeste sto je receno i ponovljeno vise puta da se porodicni zakon, jos pobrojani clanovi, moze koristiti na testu-a ispade da ne! i radili smo jedan zadatak vezan za pravnu i poslovnu sposobnost maloljetnika i receno je da ce doci takav zadatak-danas, zadatak koji smo imali se ne moze rijesiti na osnovu gradiva iz knjige, nije radjeno na vjezbama niti je spomenuto
Johnnie87
Posts: 134
Joined: 12 Sep 2010, 13:57

Sto se tice zadatka, niko ga i ne bi znao uradit da nismo naucili onaj dio iz bracnog o proglasenju nestale osobe umrlom. A valjda se pretpostavljalo i da smo mi napamet nabubali zakon o vanparnicnom postupku, sta li vec :mrgreen:
Inace,  danas je jedan momak u grupi u 10 sati pitao profesora da uzme zakon i prof je dozvolio. I dozvolio je da njih jedno ili dvoje odu do studentske poslije ispita i da donesu indeks na uvid :S
Last edited by Johnnie87 on 22 Nov 2011, 16:09, edited 1 time in total.
Amna_
Posts: 65
Joined: 04 Oct 2010, 16:20

Upravo je ovako konciprano bodovanje kako je ena napisala.studenti koji ostvare 22 boda od ukupno 40 padaju,ako nisu zadovoljili minimum bodova po stranicama 7 8 7  . fakticki ako na jednoj strani fulimo dva pitanja a sva ostala uradimo,ukljucujuci i zadatak,nemoguce je poloziti.
MarcusTulliusCicero unaprijed hvala za zalaganje :)
matea.m
Posts: 86
Joined: 25 Sep 2010, 15:40

u 9h je izbacio sve koji su bili bez indexa, a napominjem da niti jednom u toku vježbi nije rečeno da se neće moći izaći na ispit samo sa ličnom.
Zadatak koji se pojavio na testu, u knjizi se uopće ne spominje u kontekstu u kojem smo ga dobili, a najžalosnije je što je rečeno da ćemo dobiti zadatak jedne vrste, a dobili smo nešto skroz lijevo... Druga smjena je na vježbama obradila jedan jedini zadatak (sa demonstratorom), također nevezan za ovaj sa testa...  Ovo su 100% tačne informacije jer sam bila na svim vježbama od početka ovog semestra!
Last edited by matea.m on 29 Feb 2012, 15:45, edited 1 time in total.
krofnicaa
Posts: 49
Joined: 13 Jan 2010, 19:25

Matea slazem se sa tobom u potpunosti :D
Zalit cemo se :@
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Sutra ćemo sve to iznijeti na Sjednici.

U septembru smo imali sastanak u Rektoratu. Pored Uprave našeg Fakulteta, na sastanku su bili prisutni Rektor, Generalni sekretar Univerziteta, prorektori itd. Tada je rečeno da ne mogu uvesti koliziju jer Fakultet nema kapaciteta i jer imamo dovoljno rokova, rečeno je da se ne može dati oktobarski rok jer oni samo žele da rade u skladu sa Zakonom. OK, nama je također stalo da se poštuje Zakon. Onda ćemo ga poštovati do najsitnijih detalja, a ne samo ondje gdje odgovara profesorima, a kršiti kada se studentima ide na štetu. Hoćemo da je za prolaznost potrebno 55% kako je propisano Zakonom, a ne 70 ili 80%. Hoćemo da testovi budu prilagođeni Bolonjskom procesu itd.

Sredinom decembra, USP će organizovati Informativnu skupštinu, koja će poslužiti da studenti iznesu sve probleme i da USP izloži šta je od septembra uradio. Pa ćete vidjeti koje sve probleme imamo i koji nam se otpor pruža da se nešto konkretno uradi.
deniss
Posts: 38
Joined: 01 Oct 2010, 10:06

[quote="Johnnie87"]
Sto se tice zadatka, niko ga i ne bi znao uradit da nismo naucili onaj dio iz bracnog o proglasenju nestale osobe umrlom. A valjda se pretpostavljalo i da smo mi napamet nabubali zakon o vanparnicnom postupku, sta li vec :mrgreen:
Inace,  danas je jedan momak u grupi u 10 sati pitao profesora da uzme zakon i prof je dozvolio. I dozvolio je da njih jedno ili dvoje odu do studentske poslije ispita i da donesu indeks na uvid :S
[/quote]

Sta si ti napisao za zadatak ?? Je li moze proglasiti ili ne ?? :D
Post Reply

Return to “II godina”