PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Pa nije ni imao priliku ispraviti je u nekom od narednih izdanja kad ih nije ni bilo(tek nedavno izasla nova knjiga za posebni dio) :mrgreen:
smarijana
Posts: 20
Joined: 08 Jan 2010, 22:28

ja imam izdanje iz 2005-te, dakle ako je nedavno izasla knjiga za posebni dio( a greska je upravo tu) mogla je biti ispravljena.... ok, da skratimo, nadam se da je greska i da nece bas to biti
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Ovdje stavljamo tačku. Za dva dana imate predavanja i mogućnost dijaloga sa profesorom. Ako vam je to kasno uvijek možete kontaktirati Višu Asistenticu Almedinu. Forum nije mjesto za nagađanje već za direktnu i preciziranu raspravu.
smarijana
Posts: 20
Joined: 08 Jan 2010, 22:28

Forum je mjesto za razmjenu informacija sa " kolegama". Raspravlja se ovdje o mnogo glupljim stvarima za razliku od ovoga i neki od nas su davno odslusali predavanja i nemamo vremena ici na fax svaki dan.... ako vec nemas odgovor na pitanje nemoj se ni javljati, uopce ovom komentaru nije bilo mjesto.
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Kolegice, pazite na svoj rječnik. Stranicu texta imamo o tome da li je profesor napravio grešku, a niko od nas to ne može znati. Možda je greška u obje knjige, možda nije, ali ćemo na taj način samo zachatavati temu. Ako, ne idete na predavanja, dala sam vam drugu soluciju da odmah kontaktirate asistenticu koja će vam sigurno pomoći.
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

što se tiče kamata kod ugovora o zajmu, kamate se vraćaju ako se ugovori njihovo vraćanje u suprotnom se vraća samo glavnica, jer ugovor o zajmu može biti teretan i dobročin..toliko ja znam o vraćanju kamate kod ugovora o zajmu :):):)
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

Dokle smo dosli sa predavanjima? Nisam bila zadnja dva puta.
Nermyta
Posts: 262
Joined: 28 May 2009, 12:07

da li se mogu obligacije posebni dio uciti iz knjige izdanje 2005. uz posebno kupljeni dio naknada stete?
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Ja ti ne bih preporucila, ja imam obje knjige, tj. oba izdanja. Uporedjivala sam, istina povrsno, ali cini mi se da ima razlika, tako da ne bih preporucila, jer sto je sigurno, sigurno je ;)
kaligula
Posts: 50
Joined: 06 Sep 2010, 14:37

[quote="Nermyta"]
da li se mogu obligacije posebni dio uciti iz knjige izdanje 2005. uz posebno kupljeni dio naknada stete?
[/quote]

naravno da  može
Post Reply

Return to “III godina”