PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Ricky84
Posts: 14
Joined: 12 Oct 2009, 18:10

extra :woohoo:hvala :)
pera
Posts: 16
Joined: 23 Nov 2009, 00:03

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Ako niste naučili napamet ovih 80+ stranica, nemojte ni izlaziti. :mrgreen:
[/quote]
nije istina,budi malo odgovoran,bezze je izgovor
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="pera"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
Ako niste naučili napamet ovih 80+ stranica, nemojte ni izlaziti. :mrgreen:
[/quote]
nije istina,budi malo odgovoran,bezze je izgovor
[/quote]

Istina je. Kopira ti pasus iz knjige, izbaci svaku treću riječ i piši paša. Ako to nije bubanje napamet onda ne znam šta je.

@Ostali

Što se tiče zadataka oni nisu bili teški. Došla su dva zadatka... Prvi je bio nešto na fazon da čovjek kupi poljoprivredno zemljište. Neko vrijeme ga obrađuje, a onda stupa na snagu novi Zakon koji kaže da poljoprivredna zemljišta moraju imati kanale za navodnjavanje. Pitanje je da li vlasnik zemljišta mora napraviti te kanale i navodnjavanje... Drugi zadatak smo radili na vježbama jednom. Maloljetnik daje stan pod zakup, a saglasnost roditelja je falsifikovana....
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="rijalda"]
meni je bilo:prestanak pravne osobe(nabrojati)....imovinskopravni odnosi pravne osobe se razresavaju u postupku ___LIKVIDACIJE____,a nakon okoncanja postupka likvidacije pravna osoba se___BRISE IZ REGISTRA___.elementi subjektivnog gradj.prava,gradjanskopravni delikt je,sadrzaj subjektivnih gradjanskih prava, mogucnost cinidbe,naziv imovinsko pravo(ratione materiae) esejsko je bilo imovina kao pravna kategorija i funkcije imovine, 2 zadatka(retroaktivnost,posao koji sklopi osoba sa ogran.poslovnom sposobnoscu)
nadam se da sam pomogla bar malo :)
[/quote] 
        HVALA PUNOOO :):):)
rijalda
Posts: 120
Joined: 06 Mar 2009, 12:40

[quote="ajsa"]
[quote="rijalda"]
meni je bilo:prestanak pravne osobe(nabrojati)....imovinskopravni odnosi pravne osobe se razresavaju u postupku ___LIKVIDACIJE____,a nakon okoncanja postupka likvidacije pravna osoba se___BRISE IZ REGISTRA___.elementi subjektivnog gradj.prava,gradjanskopravni delikt je,sadrzaj subjektivnih gradjanskih prava, mogucnost cinidbe,naziv imovinsko pravo(ratione materiae) esejsko je bilo imovina kao pravna kategorija i funkcije imovine, 2 zadatka(retroaktivnost,posao koji sklopi osoba sa ogran.poslovnom sposobnoscu)
nadam se da sam pomogla bar malo :)
[/quote]   
        HVALA PUNOOO :):):)
[/quote]
nema na cemu :)
bilo je jos zaokruziti gradjanskopravne cinjenice
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

da li mozda neko ima predavanja iz gradjanskog  ili mozda zna gdje  se mogu naci?propustila sam par sedmica jer sam bila bolesna i sad mi se sve skupilo pojma nemam sta i kako ide? pozzz
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

Ako ne izađem na ove parciale,imam pluseva sa čas ai sa vježbi dali mogu izači u recimo januaru integralno i dali mogu položiti..znači ako ne izađem na parcijale dali imam šansu da položim ovaj predmet...

@Cicero i ja sam čuo da ako se niej spremilo kako treba da se nam šta tražiti,nema muljaže samo konretno... :kava:
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Normalno da imaš šansi, naučiš i položiš integralno. Parcijale su tu da ti olakšaju, a sad hoćeš li ti izaći ili nećeš je tvoja odluka.
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

[quote="Dama Pikova"]
Normalno da imaš šansi, naučiš i položiš integralno. Parcijale su tu da ti olakšaju, a sad hoćeš li ti izaći ili nećeš je tvoja odluka.
[/quote]

Hvala,meni su rekli da samo preko parcijali mogu da položim,pa samo zato pitam kao na završnom testu max broj bodova je 50 :(
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="Daks"]
[quote="Dama Pikova"]
Normalno da imaš šansi, naučiš i položiš integralno. Parcijale su tu da ti olakšaju, a sad hoćeš li ti izaći ili nećeš je tvoja odluka.
[/quote]

Hvala,meni su rekli da samo preko parcijali mogu da položim,pa samo zato pitam kao na završnom testu max broj bodova je 50 :(
[/quote]

A ne znam, tako je bilo do sada. Šta bi bilo i da izađeš a ne položiš parcijale... znači po toj logici bi završio s građanskim do iduće godine... nema smisla.
Ali provjerite s ass za svaki slučaj, da ne bude Pikova Dama rekla  :f010:. Ja znam da se do sada moglo sasvim regularno i samo na završni ispit izaći, ali tada nema veće ocjene od 8.
Post Reply

Return to “II godina”