PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Znaci definitivno je rok 6.10.? Ne mogu da vjerujem da niko ko je bio na tom proslom ispitu nije mogao napisati sta je tacno profesor rekao? Je li moguce da niko ne zna tacno?

Jeste ima rok u novembru koji prijavljujemo 5 posljednjih dana u oktobru, ali naravno da je bolje izici i ranije ako vec ima mogucnosti...Sto je to tak otesko prenijeti informaciju a ima situacija kad se razmijeni po 20-30 poruka o ne tako vaznoj temi. Ja uvijek prenesem sve sto mogu: i pitanja kad idem na ispit (i to odmah cim dodjem), i ako je prof nesto rekao pa bi bilo dobro da i ostali znaju...ovaj forum je valjda mjesto za razmjenu informacija i konacno, pomoc jednih drugima sto podrazumijeva dvosmjernu komunikaciju. Ne znam...
Ema25
Posts: 1
Joined: 02 Oct 2011, 19:12

Moze li mi molim vas neko reci,kako istituje Muminovic je li tesko poloziti '?
Hvala... :)
LanaTZ
Posts: 5
Joined: 04 Oct 2011, 13:28

I mene zanima za mpp,ostao mi je zadnji ispit ali nikada nisam izlazila....je li tesko ?
LisaSimpson
Posts: 45
Joined: 28 Sep 2010, 22:05

Sve je to induvidualno, lično meni nije bilo teško, naprotiv baš mi je zanimljiva materija.
Knjiga je jako dobro napisana, čitljiva i sve se da lako uvezati sa zakonom.

Profesor je maksimalno korektan i jako ljubazan, ali traži i da znaš.

Sve u svemu, stvarno nije teško položiti ako si iole razumio i uvezao materiju. Opet, ovo je iz mog ugla.
LanaTZ
Posts: 5
Joined: 04 Oct 2011, 13:28

Hvalka punoo,a zasto neki kažu kao postavi pitanje i n emozes da skontas sta te pita,je li to istina,još jednom hvala ti punoo na odgovoru...
minchulin
Posts: 30
Joined: 02 Apr 2010, 15:50

da,proferos postvai pitanje tako da ti treba da shvatis sta te pitao( on pita apstraktno ti odgovaras konkretno).. poloziti ispit se sastoji jednim vecim dijelom od znanja,ostali dio je sreca,jer prof.zna nekoga pitati osnovne stvari,a nekome traziti "dlaku u jajetu", dakle sve je individualno...kako mu se svidis:)
p.s. u koliko sati je taj navodni rok 7.10.????
Last edited by minchulin on 04 Oct 2011, 20:24, edited 1 time in total.
turistx
Posts: 6
Joined: 28 Sep 2011, 11:50

Pozz svima
moze li mi neko reci(moze i na pp) kada prof postavi pitanje da mu se da primjer alternativnih i kumulativnih kolizionih normi ...koji su to clanovi u zakonu?? :S...jer koliko sam razumio to ocekuje da mu se konkretno kaze pored samih definicija...
Hvala
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Evo kolegica je rekla da je sve individualno i da neko moze imati vise od jednog pitanja, a neko proci samo s jednim 'osnovnim'...ja nisam nikad izlazila, (u novembru planiram), ali mislim da vec imamo sve sto je potrebno i da ne treba nista vise pojasnjavati (sve korisne informacije s foruma, skriptu, pitanja, nacin ispitivanja).
Dakle:
1) uciti iz skripte (uporediti obavezno s knjigom, koja je vrlo razumljiva - tek da vidimo da nesto nije preskoceno, ima dosta fus nota)
2) Zakona se okaniti (to treba procitati na samom kraju - tek toliko da se znas orjentisati ako nesto slucajno zatrazi).
3) Po meni je glavno da se ne uci 'napamet' (a nema ni potrebe u ovom predmetu jer je interesantan i shvatljiv), jer samo nastrebano gradivo uzrokuje nedostatak razumijevanja. Znam kako ovo zvuci, ali stvarno je tako - covjek je ocigledno maksimalno korektan, a 'tezak' je za one koji smatraju da mogu proci 'na lijepe oci' (tako sam shvatila iz ranijih post-ova, ispravite me ako grijesim).

Sretno svima (a svi koji polazu GPP kod Bikica u dodatnom roku (poslije 15.10.) vidimo se! :)
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

ima li neko vijesti sa danas odrzanog ispita? da li moglo vandredno odgovarati uz ove studente sto su imali redovan termin? hvala ,pozz
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Joj lika :h055:,
Pa što nam barem ne rece iz cega uciti,koja knjiga,ima li parcijala :c053:
Ovo je prvi put u životu da odem na predavanja prvi cas i da profesor ne kaže ništa bitno vezano za samu literaturtu i nacin polaganja :(
Post Reply

Return to “IV godina”