PFSA: Pravo privrednih društava

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
va_na
Posts: 136
Joined: 01 Mar 2010, 21:25

A ok, hvala najljepša.
harry_haller
Posts: 28
Joined: 25 Aug 2011, 21:26

Izasli su rezultati...
lemon tree
Posts: 98
Joined: 13 May 2009, 22:21

kada je upis ocjena, zna li neko?
selmaaj
Posts: 26
Joined: 10 Nov 2010, 16:55

upis ocjena je sutra u 10h! Moze li mi neko od ovih sto su polozili reci iz cega je ucio, i realno kako je uradio test, da li je koncizno ili bajke pisao? hvala
Twinky
Posts: 105
Joined: 01 Sep 2009, 18:02

Je li uzima u obzir polozenu parcijalu, zna li iko? I da, ja bih da pokusam oba predmeta, ako bude pismeno (bolonja)...pa, kako to ide? Ima li neko iskustva? Je li za vreme predvidjeno za jedan ispit, radis dva, ili? Hvala.
Majaaaaaa
Posts: 106
Joined: 19 Nov 2009, 20:36

s obzirom da je prošli septembarski rok ispit bio pismeni, je li to znači da će sad na drugom roku biti usmeni?
ninapravnik
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2010, 20:49

Položena parcijala važi godinu dana od dana kada ste radili tu parcijalu,a termin je previđen za oba ispita u isto vrijeme i nema šanse da vam da da polažete oba.Tako da vam ostaje samo opcija sada pravo privrednih društava a za slijedeći rok ugovorno poslovno pravo.Ovo je naravno u slučaju da se ispit održi pismeno,a vjerovatno i hoće,a ako bude usmeno e onda postoji nada da vam dopusti da oba polažete.Lično mislim da će opet biti pismeno, a i profesorica je sama takve inf dala nakon prošlog testa. :kava:
Tonka
Posts: 52
Joined: 31 Mar 2011, 20:37

Desi li se kad da ponovi pitanja sa proslog termina, ako su oba pismena? :)
Twinky
Posts: 105
Joined: 01 Sep 2009, 18:02

E, bas ti hvala na informacijama :) Ovo za parcijalu je sigurno? Da ne dodjem sa pola knjige na ispit :) A malo je bez veze zakazivanje dva ispita u isto vrijeme, prakticno nam tako zakine za rok :/
ninapravnik
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2010, 20:49

Oduvijek je tako kod nje bilo nema polaganja ugovornog poslovnog bez prava privrednih društava osim ako vam kojim slučajem ne dozvoli da u sat vremena oba ispita polažete,ali stvarno čisto sumnjam da možete sve to stići.i da bukvalno vam rok jedan propada,a za parcijalu prošli put je rekla sama da priznaje parcijalu i da ona važi 1 god od dana kada ste je položili.
Post Reply

Return to “IV godina”