PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

Danas je prof. bio ok kao i uvijek ali tesko je odgovarati kada je puno ljut. Stvarno smo "mi" studenti nezahvalni, kako mozes reci profesoru Duvnjaku da je glup. Dopustio je prvoj meni da polazem jos jednom ovog mjesece i to samovoljno, nisam ga morala niti pitati i onda se nadje neki mangup da mu pokvari dan.
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

fakat su stoke :mrgreen: prof je max korektan, pa koji jos daje da se ispit polaze iz dijelova, po zelji,koliko naucis toliko i polozis? nego, nije valjda da se opet iz pozitivnog dijela moraju uciti oni sudovi? i da li neko zna, kod pitanja federalna vlada, treba li uciti izvrsna vlast i nadleznosti predsjednika federacije,podpredsjednika, premijera i nj. zamjenika?
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Profesor jeste bio ljut, oborio me, izdero se na mene zbog jednog netacnog clana al sta mogu, ali isto i meni je rekao da dodjem 30.09. , sto govori o njemu kakav je covjek ustvari, tj. zna sa studentima i covjek je sasvim ok, pa vi pricajte kako hocete.
@amra 1 ...kako je meni receno, ucis prva 4 clana o Vladi, ono izbor, sastav bla bla i onda preskaces do nadleznosti ministara, a ovo izmedju se ne uci... btw, meni je danas postavio Opcinske vlasti.
Adn@
Posts: 422
Joined: 14 Mar 2010, 17:39

ako moze jos neko napisati sta ga je prof.pitao iz pozitivnog dijela X i XI glave i mora li se uciti ono sto smo vec ranije ucili drzavljanstvo,ombusmeni, ustavne sudove BiH I fbIh itdd.... :c053:
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

je li mogu ja pitati profesora da odgovaram sutra iako mi je ispit zakazan prekosutra? hoce li biti problema?
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

ally nece biti probl. samo sacekaj dok zavrse oni koji su usli prije da odgovaraju. Adna meni su pitanja bila: teorija lokalne samouprave, Povjerenstvo-Komisije EU i Vlada Federacije. Ni ja nisam vala ucila to sto smo vec odgovarali. Kolegu do mene je pitao gradske vlasti iz pozitivnog dijela.
Nina_M
Posts: 411
Joined: 23 May 2009, 12:20

Kod mene je slicna situacija danas bila, 30. ponovo :D
A pitao me iz Parlamentarizma: Ogranicenu monarhiju i dvije vrste sjednica u Francuskoj (kao podpitanje); iz X i XI glave: Modernu federalisticku teoriju i Vijece EU i iz Pozitivnog dijela Centralnu banku. :)
Sarmica
Posts: 144
Joined: 06 Sep 2010, 22:27

Imam bas veliki problem pa se nadam da mi neko moze pomoci da ga rijesim....danas sam odgovarala ustav II i prof je bio ok u pocetku, polozila sam parlamentarizam ali drugo pitanje mi je bila ljigava i odvratna federalisticka teorija koju stvarno nisam bas naucila i on je poludio, bas se izderao na mene i rekao da dodjem neki drugi put! Kada sam ga pitala mogu li doci u petak, kao vecina ostalih, rekao je u stilu "ne moze, ima i drugih dana poslije petka, potrazi me nekad!" Nemam pojma stvarno sta da radim, mozda sam i ja preosjetljiva ali bas me nekako potreslo sve to ;(. Da odem sljedece sedmice? Totalno sam izgubljena :(
Adn@
Posts: 422
Joined: 14 Mar 2010, 17:39

Alma hvala puno bas si me utjesila da neucim ono sto smo vec odgovarali npr,drzavljanstvo,i ostalo a mozes li mi molim te navesti lekcije koje nisi ucila ako ti nije problem :d055:
Nina_M
Posts: 411
Joined: 23 May 2009, 12:20

[quote="Sarmica"]
Imam bas veliki problem pa se nadam da mi neko moze pomoci da ga rijesim....danas sam odgovarala ustav II i prof je bio ok u pocetku, polozila sam parlamentarizam ali drugo pitanje mi je bila ljigava i odvratna federalisticka teorija koju stvarno nisam bas naucila i on je poludio, bas se izderao na mene i rekao da dodjem neki drugi put! Kada sam ga pitala mogu li doci u petak, kao vecina ostalih, rekao je u stilu "ne moze, ima i drugih dana poslije petka, potrazi me nekad!" Nemam pojma stvarno sta da radim, mozda sam i ja preosjetljiva ali bas me nekako potreslo sve to ;(. Da odem sljedece sedmice? Totalno sam izgubljena :(
[/quote]

I meni se slicno desilo, hehe :D Meni je rekao da dodjem u petak, pokusaj i ti u petak, nemas sta izgubiti :)
Post Reply

Return to “II godina”