PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ida.600
Posts: 46
Joined: 19 Feb 2010, 13:12

Kad dođes na ispit, predate svi indexe, onda profesor proziva ko ce uci. postavi  pitanje i pusti  da razmislis, nema pisanja koncepta. moj savjet vam je da odgovarate tacno ono sto vas pita, jer ukoliko se nadovezujete na neke druge strvari pocne peglati sa dodatnim pitanjima. a u sustini postavi samo jedno pitanje. profesor je jedan od boljih na ovom fakultetu. sretno svima :d055:
lalalalala
Posts: 11
Joined: 14 Oct 2010, 20:37

Mislim da smo svi nekako racunali na socijalni rok, pa stoga stvarno ne bi bilo lose pokusati odgoditi ispit za par dana... svima bi dobrodoslo jos malo vremena za ucenje i ponavljanje.
NeLa
Posts: 133
Joined: 07 Sep 2009, 07:44

Ja se slazem da se odgodi i PMPP ;)
turistx
Posts: 6
Joined: 28 Sep 2011, 11:50

Je li iko bio juce na ispitu,kako je bilo?
ili je odgodio :D
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

Nikad manja prolaznost na ispitu nego juce,,prva grupa je pocela u 10 i zavrsila u pola 5,od skoro 70 studenata polozilo je 9tero .. iskreno i do nas je ne nauci se dovoljno a predmet je dosta slozen,a i profesor se fakat nakrmi da te zbuni do daske! ;) samo dobro,,dobro nauciti i biti skoncentrisan unutra,, ;)
Superjudge
Posts: 65
Joined: 30 Sep 2009, 13:00

Profesor trazi neznanje da te obori, a ne znanje da polozis. Da profesor trazi znanje bilo bi zamjene pitanja i sl. Ovako se uhvati za nesto sto ne znas i obara te.
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

isprepadaste nas ljudi...ja sam  cula da je profesor korektan i da trazi odgovor sa razumjevanjem...ali citajuci vase komentar...uh...sutra cemo vidjeti...nadam se da nece bititakav kriterij...nadati se..
Superjudge
Posts: 65
Joined: 30 Sep 2009, 13:00

Profesor jeste korektan u svom ophodjenju prema studentima, jedan od rijetkih na fakultetu, ali kod ispitivanja ti nece preci preko neznanja. Nece biti onog: nisi ovo bas najbolje naucio/la, ali haj'mo na sljedece pitanje ili evo neko drugo pitanje. Ne. Vrtit ce se oko toga sto ne znas i na kraju ce reci da nemoze ovo ovako, vidimo se sljedeci put. Realno gledajuci ne mogu svi znati za deset, a cini mi se da je to upravo ono sto profesor trazi.
Last edited by Superjudge on 28 Sep 2011, 14:41, edited 1 time in total.
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

Zna li neko kad je rekao da mu dodje druga grupa, stari sistem jer juce nije stigo sve pitati?? Kolega je u pravu,,prof je super samo u ophodjenju prema studentima i juce su svi padali u mojoj grupi bas iz istog razloga  " mozes znati sve ali ako si nesto pogresno rekao ili se sam pogresno naveo na to,onda slijede pitanja hiljadu zasto hiljadu zato i zbunjeni do daske zavrsavate s ispitom! Potrebno je znanje,razumijevanje i sreca ali100%,sve zavisi da li cete dobiti slozeno pitanje ili samo kratko jasno, definicju!!  Meni licno se ne svidja sto nemate priliku dobiti drugo pitanje ako niste dobro znali prvo,,,kod profesora se tu zavrsava ispit,,
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

s obzirom na to da je od danas zvanicno obustavljena nastava na fakultetima i u skolama, hoce li se ovo odnositi i na sutrasnji ispit? Ako neko ima info neka obavjesti ljude da ne dolaze (pogotovo oni koji dalje zive)... :mig:
Post Reply

Return to “IV godina”