PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ako nisi do sada ne trebas ni sada :h730jio:
blondy
Posts: 137
Joined: 12 Oct 2010, 14:44

Hvala  :)
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

cuj upis do 30 septembra, pa masa raje radi obligacije 26-og od cega im zavisi i uslov, a rezultati nece sigurno do tada izaci. Zasto me opet nimalo ne iznenadjuje tolika neorganizovanost od strane nase divne studentske sluzbe :/
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ma to su šuplje priče,šta vam je?
Svake godine oni odrede rok za upis negdje početak oktobra,pa sam se upisivao i 20 dana poslije :mrgreen:
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

na kojim predmetima postoji poseban rezim za redovne i vanredne sto se tice nacina polaganja i kako je tacno to uredjeno ? :)
melina20
Posts: 148
Joined: 11 Apr 2010, 21:28

Ima li ikakve nade ljudi da dobijemo socijalni??? ccc... :moli: iko bilo kakvu inf o ovome??
Lekica88
Posts: 240
Joined: 29 Aug 2009, 11:32

ja kako sam cula, odnosno sto su pisali ovdje na forumu za cetvrtu godinu, da se usp nece boriti za socijalni, jer nemaju uporiste u zakonu i to sve od kako se promijenilo rukovodstvo uspa, vjerovatno su na tim mjestima sad ove nove generacije, pa su odlucili da se bore samo za sebe, a kolegijalnost ko ****.. sad jel to stvarno tako, nek nam javi neko ko ima veze sa usp-om.. :-)
sunrise_ave
Posts: 16
Joined: 16 Sep 2010, 18:56

Upravo kako kolegice Lekica reče, od socijalnog na veliku žalost nas iz 2007/2008 i ranijih generacija nema ništa, jer je to jedan od onih zahtjeva koji su izbrisani sa spiska, iako nas je najmanje 700 potpisalo peticiju isključivo zbog socijalnog. Elem, održan je sastanak, navodno vezan za organizaciju protesta, ali je priča o protestima očigledno brzo negdje nestala, te se pretvorila u glasanje. Da su oni koji su bili u mogućnosti doći znali da će se glasati za nešto došli bi 100%. Uglavnom su odlučili izglasati da socijalni rok neće uključiti u zahtjeve jer je protuzakonit, kažu ko nije došao na sastanak, sam je kriv, što je totalno bezveze, jer je sastanak bio vezan za organizaciju protesta, a ne za glasanje, barem koliko sam ja bio informisan, tako da se sad ni ja, ni ostale kolege nemamo čemu nadati. Nažalost sam i ja jedan od mnogih koji nisu mogli doći na sastanak zbog posla, eto ispade da me je to zahebalo. Sad ću zbog jednog predmeta koji neću moći izaći, a znam 100% da bih ga položio, obnoviti godinu. Nevermind, na kraju krajeva sam sam kriv. Potencirali su pitanje besplatne kolizije, a mislim da mi o bilo kakvoj koliziji koju ćemo i plaćati možemo samo sanjati ;) što se mene tiče, isključujem se iz svih rasprava, tema, i slično a ne želim se više ni informisati o bilo čemu na mjestu gdje se uveliko jedno priča, a sasvim drugo radi. doduše to samo oslikava kvalitet i specijalni ''mentalitet'' nas studenata! Nego, da vam dam prijateljski savjet: diplomirajte što prije, i bježite s ovog fakulteta, manje će vas glava boljeti! Peace ;)
zlatokosa
Posts: 421
Joined: 01 Oct 2009, 12:39

Eh kolega, dobar ste savjet dali svima....  Okanite se zakljucanih tema, i prionite za knjigu, da zavrsimo s ovim faxom vise...
Lekica88
Posts: 240
Joined: 29 Aug 2009, 11:32

slazem se da je kolega dao dobar savjet, ali sto se tice teme socijalni rok valjda imamo zato ovaj forum da o tome pricamo i dajemo svoja misljenja na pristojan nacin.. bar je do sad tako bilo, al et odjednom imamo i zabranjene teme.. jos mi nije jasno sto nigdje nije objavljeno, kao sto je ranije bilo, to zasta se dalje usp bori.. mnogi ne znaju da je doslo do promjene njihovih prioriteta, svi i dalje misli da je socijalni rok jedan od njih.. nadam se da me necete banovat, jer nista sto govorim ne krsi pravila foruma i sve se tice pravnog fakulteta.. :-)
Post Reply

Return to “III godina”