PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Sadange
Posts: 29
Joined: 01 Jun 2010, 20:15

Molim vas za jedno misljenje. Dakle cetvrti put mi je da izlazim stvarno, sto znaci da bih trebala polagati komisijski. Ali na isss-u mi nije upisana ocjena i izgleda kao da sam izlazila 2 puta sto znaci da bih mogla izaci jos jednom a da ne platim. Ne bih se ja brinula da mi nije stvarno za uslova i da ne izlazim usmeno u utorak. Mislite li da mogu izaci bez da platim ili da ipak uplatim bez obzira sto na isss-u nisu unijete negativne ocjene? Netko mi je rekao da se ne mora izaci komisijski ako je ovakva situacija kao kod mene.Hvala.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Kolegica jedna je stranicu ili dvije prije vec istu situaciju imala i polozila je a nije platila pa joj je upis u ponedjeljak pa ti se njoj javi i neka ti kaze jel imala problema prilikom upisa ako ne bude imala onda i ti uradi kao ona i to je to :h730jio:
Sadange
Posts: 29
Joined: 01 Jun 2010, 20:15

dobro, hvala :)
abc
Posts: 43
Joined: 01 Dec 2009, 14:05

molim kolege za pomoc:)

ako bi mi neko moga reci sta su to nacela stvarnih prava i jos jedno pitanje koji izraz da koristimo na usmenom ˝javno vlasnistvo˝ili ˝drustveno vlasnistvo˝??
hvala unaprijed
AneLaA
Posts: 259
Joined: 31 Jan 2010, 18:51

Načela stvarnog prava : Načelo privatno-pravne vlasti na stvari, načelo zatvorenog broja vrsta stvarnih prava, načelo oficijelnosti, načelo određenosti i načelo publikacije.
A drugo, danas se koristi izraz "javno vlasništvo", a prije se u socijalizmu koristio izraz "društveno vlasništvo".
SISA (5)
Posts: 15
Joined: 30 Nov 2010, 17:11

Sta se desava? Pise da mi je ispit 27.09 usmeno ! Kakav sad pismeni spominjete? I ako ima pismeni kada je i ukoliko?! Zasto to uopste nije navedeno?

Hvala !
user
Posts: 126
Joined: 03 Oct 2009, 23:49

Pisalo je i da je 13-tog usmeno, pa smo vidjeli kako je ispalo.  :bravo: Uglavnom, vjerovatno će usmeno samo oni sa 10 upisanih predmeta u index, ostali pismeno.
Zvjezdica1990
Posts: 61
Joined: 05 Dec 2009, 23:32

Možete još neka pitanja staviti?
SISA (5)
Posts: 15
Joined: 30 Nov 2010, 17:11

[quote="user"]
Pisalo je i da je 13-tog usmeno, pa smo vidjeli kako je ispalo.  :bravo: Uglavnom, vjerovatno će usmeno samo oni sa 10 upisanih predmeta u index, ostali pismeno.
[/quote]

Nazalost nisam prisustvovao tom roku pa me i zbunila ova rasprava. Znaci stoji da je u 9h 27.09  ispit? Trebamo li biti ispred kabineta ili sale? Veliko HVALa jos jedanput!! :D
user
Posts: 126
Joined: 03 Oct 2009, 23:49

Prošli put je bilo ispred sale druge godine.  ;)
Post Reply

Return to “II godina”