PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
pravnica :))
Posts: 68
Joined: 24 Jun 2010, 16:53

Moze li neko od kolega napisati koja su pitanja bila iz opceg dijela?
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Kolegice i da ti napišu pitanja nece ti mnogo koristiti zato što cec na ovom sad roku dobiti skroz druga
ajla
Posts: 82
Joined: 13 May 2009, 12:32

kolege, imaju li neka pitanja pouzdana ua opci dio ako nista za ponavljati?
emina h
Posts: 389
Joined: 02 Nov 2010, 21:04

Stvarno se na obligacijama ne moze ni za sta reci- e ovo uvijek bude. Uvijek su mu baš različita pitanja, i uvijek mi dođe nešto na testu za šta sam ja mislila da je nebitno i sl. Tako da mora se sve redom učiti, pa šta ti dođe.
selmida
Posts: 66
Joined: 01 Sep 2010, 23:54

nuki_cika hvala na uputama :)
Last edited by selmida on 23 Sep 2011, 14:56, edited 1 time in total.
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

Ukoliko ucite po tim pitanjima mogucnost padanja ispita vam je i vise nego zagarantirana.Nije da je nemoguce poloziti, ali ce Vam trebati puno, puno srece,pa sad ako vam je do oslanjanja na istu-po volji:)  Ako ne zelite da se ''peglate'' sa obligacijama, ja vam savjetujem-knjigu i 15 dana konstantnog ucenja i ponavljanja. Pitanja vam mogu posluziti eventualno kao ponavljanje. Ovo vam govorim iz iskustva, jer sam opci dio padao 4 puta, jer sam ucio samo po pitanjima, a dok sam posebni polozio iz prve, nakon sto sam fino lijepo uzeo kjnige i sve napamet.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Kolega
Svaka skripta u obliku pitanja služi kao vid ponavljanja i bas kako ti rece po tim pitanjima ako ucis uvjek ce te jedno zapasti koje nema među pitanjima
Al pravo da tzi kažem,to je malo vec diskutabilno može li se uciti po skriptama ili moras po knjizi.Ja bas znam curu koja konstantno uci cjelu godinu po knjizi opći dio,i konstantno pada,ne možes biti pametan i nekome reci po čemu da uci
Ako ucis po skriptama riskiras,ali možes dobiti i vecu ocjenu.Ako ucis po knjizi,ne znas nekad suštinu pitanja,pa i to zna biti zeznuto pravo.
Jako je teško odlučivati o tome  :)
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

Ja bih vam iz licnog iskustva savjetovala da ucite po knjizi, u pitanjima sigurno nema nista sto nema u knjizi a pritom je knjigu puno lakse shvatiti, sve je uvezano i lijepo objasnjeno dok su pitanja, bar po meni, skroz nabacana i mene su samo zbunila. Polozila sam iz drugog puta opci dio. Ucila sam iz knjige a kad sam sve presla onda sam uzela pitanja i iscitala ih, mada,vjerujem, ne bih nista izgubila i da nisam.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ok,treba nauciti dosta i napamet,ali kako nauciti štetu napamet :h055:
Ako ima kakav ko dobar savjet nek napiše,ima tako glupih recenica u knjizi,pa ni sam bikić nebi razumio šta je napisao,
Posebni dio koji se odnosi na ugovore,to je vec mnogo lakše napamet
nh_
Posts: 56
Joined: 21 Jun 2009, 10:40

[quote="nuki_cika"]
Kolegice i da ti napišu pitanja nece ti mnogo koristiti zato što cec na ovom sad roku dobiti skroz druga
[/quote]
haha pa neka nam napisu da onda bar znamo sta da ne ponavljamo xD
Post Reply

Return to “III godina”