Kolizija i kolizioni predmeti!

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="FareSa"]
U svakom slucaju uprava vodovoda bi puno vise postigla....
Mozda cu se i zaliti.
[/quote]

Pa mnogi i jesu samo za uprave vodovoda, ne znam ni kako su stigli do Prava. Ah da, i zadnji ološ Pravo može upisati  :kava:
Šta si se naložio bolan, ako imaš kakav problem zadrži ga za sebe  :f010:
Što se ti nisi obratio dekanu, što nisi išao ministru, visokom predstavniku. Kad si već hadžija. Lahko je biti hadžija za kompjuterom. Ja tebe nigdje ne vidjeh ni na jednom sastanku za koliziju, a kad se već prozivamo ni ostatak 95% učesnika u ovoj temi. Od kojih mnoge lično poznajem pa mi ne mogu pričat bajke za malu djecu.  :kava:
FareSa
Posts: 116
Joined: 11 Mar 2009, 00:03

Nervira me sto ste se vi nalozili koda ste postigli ne znam ti sta.
Nisam dosao na taj razgovor, mozes li shvatiti da je neko mozda ali samo mozda bio sprijecen? To kod vas ne postoji samo znate da kritikujete ljude a nista niste uradili, bukvalno nista.I normalno pricajte ne treba vam sarkazam kad vam ponestane argumenata.
A ko ti je zadnji olos ???
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

JEDNA OBAVJEST:
Jučer sam bila u sekretarijatu, trebao me dekan primti na razgovor, međutim sastanak koji je trajao se produžio, pa mi je njegova sekretarica rekla da će dogovoriti sastanak tj. najaviti me za sutra (tj. danas ili najvjerovatnije u petak) te da će mi javiti...a uzela je i broj...kao i ja njen da se možemo čuti.
Haris je bio kod dekana 2 puta, onaj iz USP-a i niti jednom nije spomenuo zahtjeve za koliziju, to mi ona reče...jer je priče bilo samo oko postdiplomskog. Tako da samo znate ako se išta i riješi nije USP riješio budite sigurni.
Obavjestim vas o svim daljnjim dešavanjima...

@FareSa - Znaš koliko mi znače komentari takvih kao ti? Ma uopće mi ne znače!  :dunno:
Ti gospodine, ako misliš da sa UPRAVOM VODOVODA imaš više šanse da nešto postigneš, daj molim te da se mi ostali ne lomimo već danima trčeći od dekana do USP-a , ministarstva i sl... Stvarno, daj učini nam to zadovoljstvo.  :mig:
A to bezvezno da ne kažem šta po forumu, ne znam čemu ti služi... i bez svrstavanja na ičiju stranu...kako te barem nije stid da se takvim tonom obraćaš kolegama i kolegicama koji su KONKRETNO nešto uradili za sve studente i troe svoje vrijeme...počevši od tih zahtjeva do uređivanja ovog portala...a sve pro bono... pa ti vidi... Imaj makar toliko poštovanja i kulture. Makar toliko....
:dunno:
Last edited by Legally Blonde on 19 Nov 2009, 12:23, edited 1 time in total.
Leloni
Posts: 177
Joined: 26 Feb 2009, 15:32

Ako na bilo koji nacin mogu pomoci volila bi pa eto ako ima nesto reci te da i pomoc koliko toliko da dodjemo do nasih zahtjeva i prava
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="FareSa"]
Nervira me sto ste se vi nalozili koda ste postigli ne znam ti sta.
Nisam dosao na taj razgovor, mozes li shvatiti da je neko mozda ali samo mozda bio sprijecen? To kod vas ne postoji samo znate da kritikujete ljude a nista niste uradili, bukvalno nista.I normalno pricajte ne treba vam sarkazam kad vam ponestane argumenata.
A ko ti je zadnji olos ???
[/quote]

Pitam se šta bi postigli studenti koji su bili "spriječeni" na ovaj ili onaj način da se angažuju?
Ne mogu shvatiti kako te nije sramota. Šta si to ti lično uradio pa si došao ovdje da kritikuješ? Nije problem kritika, da ona ima ikakvog uporišta u konkretnoj nečijoj aktivnosti, zalaganju, bilo čemu, ali ne jedini cilj je međusobno prepucavanje.

To što se nekome ne sviđa istina koju mi ne uljepšavamo nego je serviramo onako kako jeste, je njegov problem.
FareSa
Posts: 116
Joined: 11 Mar 2009, 00:03

Nisi me shvatila damo ja ne kritikujem , meni smeta sto vi sviju kritikujete to je sve.
Dobro izvinjavam se ako sam malo pretjerao, nije da ne cjenim samo eto malo se covjek zanese ponekad.
I volio bih znati kako i ja mogu da pomognem da se ukljucim itd...
Ima na mom profilu Email koji koristim i koji provjeravam svakih dan-dva.
Last edited by FareSa on 19 Nov 2009, 12:57, edited 1 time in total.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="FareSa"]
Nisi me shvatila damo ja ne kritikujem , meni smeta sto vi sviju kritikujete to je sve.
Dobro izvinjavam se ako sam malo pretjerao, nije da ne cjenim samo eto malo se covjek zanese ponekad.
I volio bih znati kako i ja mogu da pomognem da se ukljucim itd...
Ima na mom profilu Email koji koristim i koji provjeravam svakih dan-dva.
[/quote]

Na ovoj temi je bilo oko 30 aktivnih učesnika. Brojala sam, ne računajući nas koji smo sastančili. Od tih 30 ljudi neka je još pet došlo s nama, a da ja ne znam da su s foruma, moguće je. Ti si bio spriječen, šta je s ostalih 24?
Nije bitna brojnost, ali mogli su imati pametnije ideje od nas, pametnije prijedloge, konstruktivnija rješenja. Ne kažem ja da je nas desetero popilo svu pamet svijeta. Nismo, ali tih desetero ljudi je davalo 100% od sebe da izganjamo razgovor s dekanom, da se čuju i studenti, da se obrati ministru, da se o koliziji raspravlja na sjednici Senata ispred svih dekana, nastojali su raspoloživim sredstvima na pravi način pokrenuti reviziju trenutne kolizije. Ja ne bih rekla da je to ništa.
Naravno da ćemo kritikovat ljude kad su pasivni. Kako ne kritikovati studente koji studiraju na Pravnom fakultetu, a nisu zainteresirani da se za svoja prava po zakonu izbore. Izvini, ali ja to ne mogu razumjeti, neću nikada moći.

Što se tiče uključivanja u ovo sve, pravnica je rekla da ima sastanak s denakom danas ili sutra. Sve zavisi od toga šta će njoj dekan sada reći, da bi se dalje planirala akcija.
FareSa
Posts: 116
Joined: 11 Mar 2009, 00:03

Ok, pa dobro ima to smisla ima.Sto se tice sljedece akcije ( ako bude uopste) prvi cu da dodjem,ali se nadam da ce dekan ispunitii ovo sto je obecao do nove godine.

Peace !!
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Da previše ne dužim, ali nakon nekoliko dana uzastopnog pokušavanja da se dođe do tog toliko željenog sastanka,...moguće da ću sutra ipak dobiti priliku na 10 min. razgovarati sa našim dekanom. Od 10h sam na faxu...pa dok mi ne kažu da mogu do dekana. Nadam se da će sutra sve i biti riješeno.

Ako ni sutra ne uspijem... prijedlog će ići svim kolegama i kolegicama da se sastavi dopis, sa ponovljenim našim zahtjevima, glede dekanovih usmenih obećanja studentima 28.10.2009. o tome da će o našim zahtjevima biti riječi i na sjednici fakultetskog vjeća, ali ako ne uspije i na sjednici Senata u decembru... da nam ne bi prošao i zadnji voz, treba sakupiti potpise što više studenata, priložiti u dopisu i tražiti sastanak i uvrštavanje u dnevni red Senata, te odgovr najkasnije 7 dana od dana prijema dopisa u dekanat. Ako ništa idemo opet do ministarstva.... :kava:
Bvlgari
Posts: 17
Joined: 17 Nov 2009, 18:36

Zna li iko ima li nekakvih novosti????????
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”