PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Wilson
Posts: 33
Joined: 17 Nov 2010, 16:29

Nažalost, kako sada stvari stoje, studenti upisani u 2.godinu 2008/09. ce ispastati zbog ovih novih, kasnije upisanih, koji su za taj svoj socijalni rok odabrali Stvarno pravo.
Studenti ranije upisani zbog toga ce i na drugom roku morati polagati pismeno, a trebali su usmeno, kao sto je i bilo predvidjeno.

Katastrofa !!!
ema
Posts: 155
Joined: 16 Sep 2009, 16:25

Katastrofa je tvoje razmisljanje. Njihovo je pravo da "za taj svoj socijalni rok" odaberu sta zele, mozda bi ti se trebali izviniti?  :d055:
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

Nego ...
Kojeg datuma i u koja doba je KOMISIJSKI ISPIT iz ovog predmeta, i kako se on polaze, usmeno il' pismeno ?  :h055:
Wilson
Posts: 33
Joined: 17 Nov 2010, 16:29

[quote="ema"]
Katastrofa je tvoje razmisljanje. Njihovo je pravo da "za taj svoj socijalni rok" odaberu sta zele, mozda bi ti se trebali izviniti?  :d055:
[/quote]

Nema potrebe da mi se izvinjavaju, Bože sačuvaj, nisam to ni rekao.
Ali u tom slucaju treba podijeliti one koji su upisani u 2.godinu 2008/09 i one koji su to upisali poslije. ;)
Zasto da mi ispastamo zbog toga ?
Nas sljeduje usmeni rok, a ne pismeni. ;)
Sto se tice njih, neka rade kako hoće, ne zanima me.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Eh pa ne mogu na ovakve komentare da sutim al nikako :D
Moram samo reci da ste vi kolega ociti primjer onih : "Nek je meni dobro sta me briga za ostale".. Bas zbog takvih vasih istomisljenika je situacija na fakultetu takva kakva je.. A da ne pricam koliko vise povlastica imate od tih novijih generacija koje vam smetaju.. Ako cemo tako rezonovati stvari, sta mislis da ta novija generacija nije kako kazes na ovom ispitu "ispastala"? Sta, nisu trebali odabrati ovaj predmet za socijalni da tebi i tebi slicnim ne bi "smetali"..cc

Stvarno nema smisla da napadamo jedni druge. Krivi su oni sto su nas doveli u situaciju da smo jedni drugima krivi. Nije nimalo lijepo kolega da pricate tako, i mi ko i svi vi zelimo normalne uslove studiranje i bar slicne uslove da imamo svi.. Najgore je sto ima 100 sistema na fakultetu, jedni imaju ovo drugi nemaju i sve ide u krug.Necu dalje nastavljati s raspravom jer ne vodi nicemu. Zamolila bih i ostale kolege da nastavimo sa temom STVARNO PRAVO a ne napadanjem jedni drugih. I izvinjavam se na ovom postu ali definitivno nisam mogla hladno procitati ovo i izaci iz teme. Vis maior.
athena
Posts: 248
Joined: 28 Dec 2010, 21:33

Meni na isss u upisana ocjena i stvarnog prava a na rezultatima nisam polozila. Pa ovo nema nigdje. Ne zahtjevamo od prod da bude popustljiva prema nama, niti da nam progleda kroz prste, neka da pitanja iz kjnige na pismenom ispitu, a ne neke logicke zadatke.  Zanima me mozel se usmeno  kad je komisijski ispit
Wilson
Posts: 33
Joined: 17 Nov 2010, 16:29

Varate se kolegice, nisam od takvih "Neka je meni dobro, sta me briga za ostale".
Ja bih volio da ista pravila važe i za kolege koji su upisani poslije 2009. ali tome nisam ja kriv, neka se žale Upravi fakulteta.
Da bih istakao solidarnost sa njima, ja kao trebam odustati od onog sto mene sljeduje. Izvinite, ali ja sam sebi na prvom mjestu.
A to sto je fakultet u rasulu, obratite se Stranci (Ne)demokratske akcije i njihovom predsjedniku. ;)

P.S. Ovo nije nikakva rasprava, ovo je diskusija koja se tice predmeta Stvarnog prava.
Ne pricam ja o tome sto nije formirano Vijece ministara BiH. ;)
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

Moze li neko postaviti rezultate? Please
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Niko tebi kolega ne osporava pravo da ti sebi budes na prvom mjestu ali nije s tvoje strane lijepo da tako "osudjujes" one koji su poslije tebe upisali fakultet i iste one koji su ugrozeni kao i ti na ovom ispitu a opcenito i vise..
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Kolega Wilson
Vidi se ko je tebi istomišljenik po slici :haha: :haha:
Post Reply

Return to “II godina”