PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ali
Posts: 5
Joined: 17 Nov 2009, 22:24

jeli ovaj predmet u pismenoj ili usmenoj formi
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

I pismeno i usmeno. Nakon što položiš pismeno ideš na završni razgovor.
saca
Posts: 322
Joined: 12 Nov 2009, 18:06

samo učite i sretno svima...
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

Uglavnom bit ce pitanja ova sto imaju u skriptarnici nadam se !
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="vecaveca"]
Uglavnom bit ce pitanja ova sto imaju u skriptarnici nadam se !
[/quote]

Ja mislim da hoce

Jer jucer bas kad je malo ispitivao na vjezbama pitao je po pitanjima iz skriptarnice tako da ja vjerujem da hoce ;)
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Jednom je rekao na vjezbama da se bas ne uzdamo u ta pitanja,mada u biti to je gradivo iz Viskoviceve knjige,ali ja svakako necu samo pitanja ucit.Zna li iko sta je radjeno prosli put na vjezbama,ako su uopste i bile?Onaj utorak kad smo imali ispit iz ekonomije....
I mene zanima da li ce nam sigurno biti na ispitu neka od ovih ponudjenih esejskih pitanja sa stranice?
Lil_star_lela
Posts: 74
Joined: 16 Nov 2009, 22:51

[quote="law"]
Jednom je rekao na vjezbama da se bas ne uzdamo u ta pitanja,mada u biti to je gradivo iz Viskoviceve knjige,ali ja svakako necu samo pitanja ucit.Zna li iko sta je radjeno prosli put na vjezbama,ako su uopste i bile?Onaj utorak kad smo imali ispit iz ekonomije....
I mene zanima da li ce nam sigurno biti na ispitu neka od ovih ponudjenih esejskih pitanja sa stranice?
[/quote]

Svi spominju samo Viskovicevu knjigu tj. do koje stranice se uci i sta ce sve biti...ja imam Pericevu knjigu i bila bih jako zahvalna kad  bi mi neko rekao je li se moze iz nje uciti za 1 parcijalu i do koje stranice ??  :f035:
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

ma sve sto treba je nauict 80-tak stranica nije puno...valjda
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Ja nisam uporedjivala sadrzaj te dvije knjige,al kako ja znam mozemo ucit i po jedno i drugom autoru.Mislim da je po Pericu nekih 70ak strana,najbolje poslat asistentu mail i vezi toga.
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

PA ljudi ako uporedite pitanja iz 3 bloka(koji ste rekli da ne treba uciti) svatit ce te da treba jer su sadrzane lekcije gradiva kojeg trebamo nauciti za prvu parcijalu  ;( :D :D

A gdje cu naci ova esejska pitanja ccc Bosna i Hercegovina sa aspekta drzavnog suverniteta ?
Medjunarodno priznanje drzave/vlade ?
Razovj pojma gradjanin u historijskoj perspektivi ?
Post Reply

Return to “I godina”