PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Meni je ovo sve konfuzno sto govorite,svako kaze drugacije.Znaci,trebam ucit i iz Viskoviceve knjige i iz Periceve i ta pitanja i jos neke lekcije iz drugog dijela knjige :S Da li je neko bio na konsultacijama kod ass?
nerica
Posts: 75
Joined: 21 Aug 2009, 13:25

[quote="Amcho"]
Ja kako sam sve procitao i razumio:

Mi koji smo kod Grebe ucimo sljedece:

U knjizi do 55 strane odnosno do "Vrste drzava "

To su prva dva bloka pitanja koja se nalaze u skriptarnici :)

Plus sto moramo da naucimo Ustav BiH odnosno nadleznosti razlicitih nivoa vlasti u BiH i jos dodatni podzakonski akti

Valjda je to to,ako sam ja pogrijesio,ispravite me ;)
[/quote]

Nisi pogrijesio,a gdje mogu naci nesto o nadleznostima razlicitih nivoa vlasti u BiH?
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="nerica"]

Nisi pogrijesio,a gdje mogu naci nesto o nadleznostima razlicitih nivoa vlasti u BiH?
[/quote]

E dobro pitanje,i ja sam o tome mislio isto,i cini mi se da trebamo uzeti one listove s vjezbi i s njih nauciti jer je tamo objasnjeno

Osim ako nema negdje drugo :S
zelenooka
Posts: 141
Joined: 27 Jul 2009, 15:40

Ljudovi moji sta vi mislite da li ce na prvoj parcijali mjenjati ona esejska pitanja?? Nadam se da nece... Ima li neko stariji da nam kaze kako to izgleda, rekli su bice zaokruzivanje, dopunjavanje i jedan esej... Bude li 'zapetljano' kako su mi rekli '??? Ili je to ipak kako naucimo??? :f055: :f055: :kava:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Danas je asistent bio ljubazan pa je rekao sta treba da naucimo :

1. Do vrste drzava odnosno 55 strana knjige (po Viskovicu)

2. U drugom dijelu (Viskovica) da naucimo zakone i podzakonske akte,a ustav ne treba da ucimo,osim da znamo 2-3 osnovne stvari,sta je ustav ;)

3.Da naucimo,pripremimo Drzavnu organizaciju vlasti u BiH (koje smo radili na vjezbama) s posebnim osvrtom na zadnja dva casa ,valjda ce esejsko pitanje biti neko s vjezbi

Toliko od mene :)

Nadam se da sam nekome pomogao  ;)
..aleksandra..
Posts: 30
Joined: 17 Nov 2009, 20:55

[quote="adi"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="mirelab"]
Trebam najcesca pitanja iz uvoda, hvala unaprijed
[/quote]

Kako misliš najčešća pitanja? Imaš u skriptarnici odgovore na pitanja prve (sastoje se iz 3 bloka) i druge parcijale
[/quote]
  Da li ce ova pitanja biti 100% sto sam download iz skriptarnice unaprijed hvala :)
[/quote]

Danas je asistent rekao da najvjerovatnije hoce:))
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

Ova prva 2 bloka pitanja ima odogovora na neka pitanje nije ili jeste/da ili ne ..Da li su to potpuni odgovori ?
Lil_star_lela
Posts: 74
Joined: 16 Nov 2009, 22:51

[quote="Amcho"]
Ja kako sam sve procitao i razumio:

Mi koji smo kod Grebe ucimo sljedece:

U knjizi do 55 strane odnosno do "Vrste drzava "

To su prva dva bloka pitanja koja se nalaze u skriptarnici :)

Plus sto moramo da naucimo Ustav BiH odnosno nadleznosti razlicitih nivoa vlasti u BiH i jos dodatni podzakonski akti

Valjda je to to,ako sam ja pogrijesio,ispravite me ;)
[/quote]
Je li se ova pitanja odnose i na onu grupu kojoj predaje prof. Jasna??
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="Lil_star_lela"]
[quote="Amcho"]
Ja kako sam sve procitao i razumio:

Mi koji smo kod Grebe ucimo sljedece:

U knjizi do 55 strane odnosno do "Vrste drzava "

To su prva dva bloka pitanja koja se nalaze u skriptarnici :)

Plus sto moramo da naucimo Ustav BiH odnosno nadleznosti razlicitih nivoa vlasti u BiH i jos dodatni podzakonski akti

Valjda je to to,ako sam ja pogrijesio,ispravite me ;)
[/quote]
Je li se ova pitanja odnose i na onu grupu kojoj predaje prof. Jasna??
[/quote]

To ti ne mogu reci stvarno,jer ne znam :S

Najbolje da vidite sutra s asistentom,vjerujem da ce vam i on reci sta vi trebate da naucite,ako nista,pitajte ga slobodno,izaci ce u susret ja vjerujem :)
zelenooka
Posts: 141
Joined: 27 Jul 2009, 15:40

Jucer je na vjezbama ass rekao da ce biti do 55 strane, odnosno do vrsta drzava. Ispitnim pitanjima je obuhvaceno to gradivo, medjutim pitanja ce biti u drugacijoj formi. Bice 14 na zaokruzivanje i dopunjavanje i jedno esejsko pitanje koje ce samo nositi 10 bodova. Da, rekao je jos i da od onih esejskih iz ispitnih pitanja nece biti Konstitucionalizam-vladavina ustava. Nadam se da ste svi obavjesteni i o rasporedu... Sto se tice prve smjene prezimena od L - N su od 14 - 14:30 h pa onda idu ostali... :f055:
Post Reply

Return to “I godina”