Kolizija i kolizioni predmeti!

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

@Ane ...Ma treba samo zauzeti malo cvrsci gard prema asistentima...Ljudi koji su kioliziono prijavili predmete bi trebali biti "rangirani" i tretirani kao i svi ostali studenti sa svim pravima i obavezama...Nego to oni po dobrom starom obicaju pokusavaju sebi olaksati posao tako sto ce imati manje radova za pregledati, (ako ih jos i pregledaju).
Najbolje se na takve slucajeve obratiti profesoru...
Ne mogu na nasim generacijama eksperimentisati i izivljavati se bas tolikoooo... :tassa:
riki rubio
Posts: 70
Joined: 27 Feb 2009, 13:43

zanima me da li za kolizoni predmet mogu uzeti predmet koji hoću,odnosno jel važno dal je predmet iz zimskog ili ljetnog semestra.
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Možes, samo je bitno da npr. ako si na prvoj... a imaš Institucije rimskog prava... onda ne možes uzeti građansko i sl. predmete koji su "vezani" tj. na neki način uslovni ...
Ili npr. ne možes uzeti Upravno pravo II a nisi dao/la ni Upravno I...  :f040:
Leloni
Posts: 177
Joined: 26 Feb 2009, 15:32

Ovo je postao pravi cirkus a ne kolizija ja sam uzela gradjansko pravo kao kolizioni predmet i bracno i ucila sam sad za parcijale no medjutim pitala sam i asistenet nemogu izac kad sam pitala profeosra rekao je da se obratim asistentu nema on nista sa tim pa ko koga sada voza kad bolje razmislim sto sam i upisala koliziju kako je krenulo necu moci ni izac ove predmete na ispit
Bvlgari
Posts: 17
Joined: 17 Nov 2009, 18:36

Da li mogu redovni (ili samofinansirajuci) studenti koji su odabrali predmete za koliziju prisustvovati na  predavanjima i vjezbama, uzimati potpise itd? Imaju li pravo izlaziti na parcijale,testove i drugo...????
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Pročitaj temu, ima 12 strana koje nisu džaba napisane. Vjerujem da ćeš na sva pitanja naći odgovore.
Ane
Posts: 73
Joined: 28 Oct 2009, 17:50

[quote="Bvlgari"]
Da li mogu redovni (ili samofinansirajuci) studenti koji su odabrali predmete za koliziju prisustvovati na  predavanjima i vjezbama, uzimati potpise itd? Imaju li pravo izlaziti na parcijale,testove i drugo...????
[/quote]

NE MOGU izlaziti na parcijale, testove i sl...mozes prisustvovati vjezbama i predavanjima....nigdje veze.....ja sa 4 god ne mogu ni na jednu parcijalu, nijednog predmeta izaci....
ima li ikakvih naznaka da ce nam povecati broj predmeta koje uzimamo preko kolizije...evo decembar na pragu??????
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="Ane"]
ima li ikakvih naznaka da ce nam povecati broj predmeta koje uzimamo preko kolizije...evo decembar na pragu??????
[/quote]

Da se može ugovoriti sastanak s dekanom, bilo bi šansi, ali prema priči sekretarice on nikad "nije fizički prisutan na fakultetu." Ne možemo ni stupiti u kontakt s njim, a i ljudi su postali nezainteresirani. Trenutno se za koliziju bori samo naša kolegica pravnica, koja je sve vrijeme bila osoba koja je pregovarala s dekanom i koja i sada pokušava doći do njega. Nažalost bezuspješno svaki dan.
Ane
Posts: 73
Joined: 28 Oct 2009, 17:50

ma znali su oni sta ce uraditi...pa ranit cu se.....2 glupa predmeta koja ne mogu ni polagati... :h035:
al sta ces...tako je kako je...
mene sad strah da nas ne zeznu pa da nam ne dozvole da polazemo te predmete uopste  :uzdise:
Last edited by Ane on 17 Nov 2009, 21:15, edited 1 time in total.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Tako vam je, kako vam je!

Niste htjeli da dođete na sastanke, niste htjeli da maknete prstom da slučajno ne bi izazvali ''bijes dekanata''! Sad plačite, ''rokajte se'' i ''ranjavajte''...
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”