Peticija za bolje uslove studiranja

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
Neshkash
Posts: 184
Joined: 04 Nov 2010, 18:47

FAncy odlicno receno!
Lady90
Posts: 10
Joined: 21 Jan 2010, 12:47

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Nije se rodio ko je narodu ugodio. Da su svi zahtjvi odobreni, opet bi se našao neko ko bi trovao okoliko i dizao tenzije.
[/quote]

u sridu!
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Bas ti hvala na komplimentu, ali Fancy nikada ne prica gluposti, ja govorim samo onda kada nesto pouzdano znam ili kada  zelim izraziti misljenje o necemu.

Mislim da se inace edituju postovi sa izjavama tipa: "Fancy, izvini, ali pričaš gluposti."

Kada nesto ne znam pouzdano, vec se o necemu suska, onda napisem nesto poput ovoga:

"Neko je spomenuo da je predsjednik USP-a prisustvovao sjedici 3 i pol sata, ali da je puno prije zavrsetka sjednice na njihovu stranicu stavljena obavijest o postignutom.
Ne bi uopce bilo cudno da je USP unaprijed znao ishod sjednice."

Znaci neko je spomenuo na forumu, nisam ja rekla da je bilo tako i prema tome: "Ne bi uopce bilo cudno...".

Apsolutno ne vidim mjesta ovakvim tvojim izjavama i vrijedjanjima.

I od cijelog posta si se uhvatio samo za jedan dio, da li je obavjestenje objavljeno poslije sjednice ili ne...

Procitaj post ponovo i ocijeni da li u njemu ima ista korisno.

Sto se tice USP-a, ja ne znam da su ti ljudi bilo sta doveli do kraja...

Znam da su izdavali neki list, sta je sada s tim, sta je sa debatnim klubom, sta je sa njihovom stranicom koja bi trebala da nam pruza informacije ??? Rekli su me zvati za neki kurs i naravno da mi se niko nikada nije javio.

"Da su svi zahtjvi odobreni, opet bi se našao neko ko bi trovao okoliko i dizao tenzije."

Ne mislis valjda da ja dizem tenzije?!  Ja uopce ne dizem tenzije i uopce nisam izrevoltirana nicim, jer nemam razloga za to, jer licno meni ne treba niti oktobarski rok, niti kolizija, a ni ova 2 ispita, tako da ja apsolutno nemam razloga da dizem tenzije, a ti ako si to tako shvatio ja se izvinjavam, jer mi to nije namjera.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Joj ljudi dragi
Mjesate jednu stvar.
Proteste treba organizirati,datum,sat okupljanja,razlozi(koji su u ovom slučaju poznati),napraviti transparente koje cemo nositi,blokirati ulicu kod pošte nap ili na skenderiji(ali bez demoliranja zgrade vlade :haha:).Ja sam zainteresovan za proteste,a nisu protesti to što ću ja doći gore kod vrata gdje oni sjede po 2 ili 3 sata čekati sta će odlučiti,to nisu protesti,i vi što ste bili gore ,sta ste postigli,izašli,rekli svoje i briši svak svojim putem
Proteste treba ORGANIZIRATI,i to bi bilo to otprilike
Iima još jedna stvar.Ja ne znam na koji se vi član pozivate po pitanju polaganja ispita i ako nisu položeni ispiti iz predhodne,jel član 68 zakona o visokom obrazovanju kantona sarajevo?

Član 68.
(Prelazak u narednu studijsku godinu)
(1) Student može prenijeti u narednu godinu studija unutar jednog ciklusa studija najviše šest
(E)CTS studijskih bodova - kredita, ili najviše jedan nepoloženi predmet, ukoliko on nosi više
od šest (E)CTS studijskih bodova-kredita, pod uvjetom da nepoloženi predmet koji se prenosi
u narednu studijsku godinu nije preduvjet za slušanje drugog predmeta u narednoj studijskoj
godini. 
(2) Student koji obnavlja studijsku godinu obavezan je ponovo  prisustvovati realizaciji
nastave iz predmeta koje nije položio.
(3) Predmeti iz stava (1) ovog člana utvrđeni su nastavnim programom i pravilima studiranja.
Last edited by nuki_cika on 14 Sep 2011, 20:44, edited 1 time in total.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Ne želim da budem njihov advokat, ali potencirati da je USP znao ishod sjednice unaprijed... :h055: Da si danas bila na fakultetu tako sigurno ne bi napisala. Shvati tu zadnju rečenicu o tenzijama kako god hoćeš, to je tvoja stvar. :d055:
kaja
Posts: 198
Joined: 15 Feb 2010, 16:06

Ima li iko pouzdanu informaciju u koliko je sati sjednica danas pocela?

@nuki_cika

Slazem se s tobom, proteste treba organizovati kvalitetno,sve po slovu zakona, a ne nekakva "okupljanja".

@Fancy

Svaka cast za izrecene rijeci.
Neshkash
Posts: 184
Joined: 04 Nov 2010, 18:47

@nuki cuki i @fancy

potpuno ste u pravu!
HellMade
Posts: 28
Joined: 24 Mar 2010, 14:13

Citiram:
"U slučaju da naši zahtjevi budu odbijeni ili da njihovo ispunjenje ostane samo na obećanjima, zahtjeve ćemo proslijediti gospodinu Emiru Suljagiću, ministru Ministarstva nauke, kulture i obrazovanja Kantona Sarajevo, i gospodinu Faruku Čaklovici, rektoru Univerziteta u Sarajevu.
U krajnjem slučaju, spremni smo i na organizovanje protesta i javnih okupljanja sve dok se naši zahtjevi ne ispune."

Hajde sad da se organizuje nešto, pa makar nas bilo 10, nije bitno. Treba organizovati protest na dan početka predavanja, mislim da to garantuje prisustvo veceg broja studenata nego u ovim periodima odmora...
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Nadam se da ce se predomisliti oko roka u 10 mj. To nije posteno prije sveg prema starim studentima koji se jos nisu iscistili. Najmanje rokova, i sad jos nema oktobra.  ;(

Mislim da bi to trebali zadrzati do 2015 g. koliko je vec rok da se stari isciste, a onda po novom. Ovo ovako je smijesno.
samsung11
Posts: 97
Joined: 08 Sep 2009, 00:33

Pozdrav za MTC i USP.

Ovdje se samo sad prazna slama mlati. Jer danas niko nije dosao na fax.

Moje misljenje je da 80 % ljudi uopce fax ni  ne interesuje, jer bacaju prasinu roditeljima u oci. Polozio, nije polozio, ima roka, nema roka. i tako ja znam 10 ljudi koji studiraju 6 godina i jos su na drugoj.
Ja sam godinu zbog Ustava obnovio, i zato Duvnjaka ne volim.

Na kraju krajeva zadnja stvar je prenos ispita, kolizije i slicne stvari. Peticija je bila za bolje USLOVE studiranja. A to bi znacilo da se krene od elementarnih stvari kao sto je WI-FI i kompjuterska sala na faxu, preko preispitivanja literature i suhe teorije koja se bezveze uci i samo se rasipa energija ljudi. Da studenti steknu obrazovanje, a ne samo diplomu.

Ali, njima su od Tite ostale stolice, stolovi i sve ostalo...tako su im ostali i cipovi u glavi. I kako smo mi studenti bezlicna masa koja nije u stanju napraviti promjene, tako su to i profesori, koji su dozvolili da ih se kao akademske gradjane degradira na najnizi moguci nivo ispitivaca 5 listova skripte...

elem,

ENJOY LIFE, ENJOY BOSNIA!
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”