PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

moze li se integralno poloziti uprava,,stari sistem??
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Moze!!! Bilo je studenata ,e sad ako imas mozak da to sve svaris i odgovoris na jedno 7 do 8 pitanja  :f010:.Stari sistem bi trebao po pravilu i da polaze Upravno pravo integralno.
Raindrop
Posts: 89
Joined: 27 Aug 2009, 21:05

Molim za malu pomoć: za upravno pravo 2 sam pronašla 2 skripte u dokumentima (ex skriptarnici): Upravno pravo-upravni spor i Upravno pravo II. Da li su one ok? Jer, buni me skripta "upravno pravo II" , u kojoj je naveden prof.dr.Otajagić Ferid, a znam da je knjiga Kamarić i Festić 2009.
baloon
Posts: 192
Joined: 27 Mar 2010, 20:05

moze li se uprava izlaziti glavu po glavu kao sto je bio slucaj sa ustavnim pravom(stari sam sistem)  i ako mi neko moze reci kako ide raspodjela glava da li su upravne organizacije prvi dio upravnopravni odnos drugi dio itd jeli to podjela koja ide i kod ispitivanja kod profesora da li mogu izaci samo prvi dio tj upravne ogranizacije samo...i da li seuci i ovo prije upravnih organizacija tjnastanak i razvoj up.pr,sistem up.pr,odnos up.pr prema drugim granama itd..to je dakle prije ovog prvog djela pa me zanima postavlja li ova pitanja u okviru prvog djela ili to ne pita
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

ne moze se izlaziti po glavama, upravno pravo I ti obuhvata sve do prekrsajnog prava...znaci i upravne organizacije i pojam upravnog prava,odnos prema drugim granama itd...na 1 sep roku pitanja su meni bila: pojam upravnog prava(definicija); federalna uprava i naturalizacija(sticanje drzavljanstva po braku)....
Raindrop
Posts: 89
Joined: 27 Aug 2009, 21:05

Plz ljudi, ima li iko informaciju za ove skripte  za upravu II u skriptarnici?
baloon
Posts: 192
Joined: 27 Mar 2010, 20:05

a nadjaibis jesi li ti bolonja ili stari sistem kod nas nema uprave 1 i 2 koliko znam nego sve je u jednom ako sam dobro informisan ja sam inace stari sistem ja sam cuo da se kod nas moze po glavama..a ako je tako kao sto kazes znaci ucim iz skripte do 40te strane gdje pise prek.pravo ito je prvi dio?.. jel se uci od upravne organizacije(ima par lekcija i prije formalnog prvog djela)..presakacu li se neke lekcije u prvom djelu trebali nadopuniti neke iz knjige mozda..hvala
Last edited by baloon on 14 Sep 2011, 20:25, edited 1 time in total.
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

@baloon-prvo pitanje ti je do upravnog odnosa...i ne moze se dalje "rasparčavati" :) ...imas poruku na pp:)
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

moze li se uprava polagati osim redovnih termina,,da li znate za slucaj da profesor pusti da se dodje polagati vanderdno u kabinet ako ostane nekome glava dvije da diplomira?
Noir
Posts: 14
Joined: 12 Feb 2010, 12:36

Kolege, imam dva pitanja

1) Koliko je "sigurno" uciti samo pitanja sa foruma? Pod tim mislim ako je neko izlazio na nekoliko rokova i nikada nije cuo neko drugo pitanje osim ovih napisanih na forumu onda je to po mom kriteruju dosta "sigurno".

2) sto se tice uprave II (bolonja) pita li profesora ikada bilo sta drugo osim nacela? Ili iz tog "treceg dijela" uglavnom dodje jedno pitanje i to neko od nacela. Ucim ja i ostalo ali ako se uglavnom nacela pojavljuju kao pitanje da ne trosim previse vremena na ostala pitanja vec cisto da znam o cemu se radi bez ulaska previse u detalje.

Inace ne volim takav nacin ucenja ali sta cu kad je pritisnulo sa svih strana  :kava:
Post Reply

Return to “IV godina”