Peticija za bolje uslove studiranja

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
hitch_
Posts: 41
Joined: 03 Mar 2010, 16:00

NEMAMO MI PO ZAKONU  NIKAKVO PRAVO NA KOLIZIJU !!! 

lijepo stoji u zakonu da se kolizija moze ostvariti ukoliko je faklultet u mogucnosti da to obezbjedi. znaci dekan kaze mi nemamo te mogucnosti i CAO !!!

Tako okanite se kolizije jer nije je bilo 50 godina i sad se mi nasli kao cijeli sistem mijenjati ...

treba se koncentrisati na OKTOBARSKI ROK za polubolonju, jer je uvijek postojao socijalni rok na pravnom fakultetu i prije 30 godina a bogami i prosle godine... nije fer da se pravi presedan sada na zadnjoj generaciji polubolonje

i takodjer se treba koncentrisati na zahtjev za prenos 2 ispita za prvu i drugu godinu...  pa cak je i ekonomski fakultet odobrio prenos 2 predmeta , a oni se ubjedljivo njavise drze zakona i ispunjavaju bolonjski sistem u najvecom mjeri...
Lady90
Posts: 10
Joined: 21 Jan 2010, 12:47

jabo, ti onda fino u jedan kos, a nas 1036 koji smo potpisali peticiju cemo u drugi kos. ne znam zasto uopte i komentarises kad smo mi ispod tvog nivoa. :zamisljen:

moj prijedlog za vlasnike i urednike bhpravnika... zatvorite portal, forum i skriptarnicu na godinu dana
moj prijedlog za usp... zaledite rad udruzenja na godinu dana

dragi moji, tek tada cete vidjeti kako je studirati na pfsa... :kava:
Ariel
Posts: 9
Joined: 15 Mar 2011, 17:34

dajte ljudi da se borimo za SOCIJALNI za generaciju 2008/2009 i starije,to je uvijek bilo kako sad nemoze ako to ne dobijemo pa 50% ljudi NAJMANJE ce onoviti godinu....
dinnooo
Posts: 143
Joined: 11 Oct 2009, 21:43

[quote="Jabo"]
Dovedes se do toga da ti ostane nesto sa prethodne godine - onda sam sredi svoj problem. Smijesno je iz godine u godinu traziti sve gluplje i gluplje zahtjeve. Moj stav je ovakav prije svega zato sto se za ova "prava studenata" bore vecinom oni s kojima ja uopste ne zelim da budem stavljena u isti kos. Valjda je logicno da se boris za vise prava kad iscrpis sva ona koja sada imas, a ne ono fulis 3 roka pa onda kao "ovo je ovako nemoguce - dajte nam jos". Ovaj fakultet ima jedan problem u startu - nema prijemnog i shodno tome 70% bilo koje generacije  uopste nema nikakve veze sa pojmovima: student, studiranje, odgoj, pravo, OBAVEZA, akademik, pravilo, itd. Tuzno je ovo sve.
[/quote]

Draga "kolegice" ne radi se ovdje o nekim utopijskim željama i prohtjevima studenata, nego o ostvarivanju onih prava koja studenti imaju na osnovu Zakona o visokoškolskom obrazovanju. Ako su Vama pojmovi kao kolizija, odvajanje uslovnih ili vezanih od ostalih ispita nepoznati ili su na granici sa zdravim razumom, izrazite negodovanje zbog donošenja gore navedenog Zakona Skupštini KS, a sa nama, studentima koji se borimo za dosljednu provedbu bolonjskog procesa, poboljšanja opštih uslova studiranja na PFSA i ostvarivanja svojih prava, i da želite ne možete biti u istom košu.  Nas je 1000 stavilo svoj potpis na peticiju sa legitimnim zahtjevima, a Vi pokrenite peticiju sa "pametnim" zahtjevima i puno sreće u prikupljanju potpisa.  ;)
Last edited by dinnooo on 14 Sep 2011, 18:08, edited 1 time in total.
Flaaa
Posts: 212
Joined: 22 Aug 2009, 15:04

kakvi sve ovde debila ima ja ne mogu da vjerujem.
Pa sta sad ti jabo drzis nama predavanja sta smo mi trebali uraditi prije par mjeseci. Hoces li me usvojiti pa me prevaspitati i odgojiti na pravi nacin? mozda budem bolje ucio kod tebe?
Ovi studenti sto glume profesore na ovoj temi neka ne pisu vise jer oni nisu nista ocekivali od ove sjednice samo im je osnovni cilj bio da unosu nervozu medju normalnom rajom.
Ako si sve polozio idi bolan uzivaj u zivotu, sta radis na forumu cijeli dan i vazis ljudima ima li odluka zakonski temelj il nema i pametovati kako se ispiti rjesavaju u junu julu a ne u septembru.

Nista treba organizovati proteste, blokirati saobracaj i traziti da se nasa prava jednom konacno regulisu.
Novoizabrano rukovodstvo nista nije extra uradilo za prava studenata, a prvenstveno su postavljeni zbog nas.
Kazo
Posts: 69
Joined: 13 Sep 2010, 04:12

Da je moguce istjerati pravdu, dokaz je i http://www.youtube.com/watch?v=MrNOAhJi71M, kako to rade kolege studenti sa Filozofskog Fakulteta u Zagrebu.  :bravo:
endem
Posts: 88
Joined: 26 Mar 2010, 00:23

Nije mi jasno nikako sto jedne godine ima oktobarski a druge nema...predprosle nije bio rok, prosle jeste, ove ga nema...
leky99
Posts: 35
Joined: 02 Feb 2010, 13:54

[quote="endem"]
Nije mi jasno nikako sto jedne godine ima oktobarski a druge nema...predprosle nije bio rok, prosle jeste, ove ga nema...
[/quote]
Sledeće godine biće ga sigurno
wiikler
Posts: 59
Joined: 06 Feb 2011, 16:00

starijim generacijama nije u interesu da nama odobre koliziju,prenos 2 ispita i da skinu blokade (za polaganje ispita  u slucaju prenosa ispita iz predhodne godine),jer se 80% njih napatilo da zavrse 1 i 2 godinu i sada nama bacaju bombe kako mi imamo dovoljno rokova da to sve ispolazemo,jer u slucaju da nam odobre koliziju,prenos 2 ispita i skidanje blokada ja sam uvjeren da bi mi ispunjenjem ovih zahtjeva prije njih zavrsili faks,a to njima neodgovara i zato opstruisu nase zahtjeve.
anela21
Posts: 259
Joined: 02 Sep 2010, 11:24

30 kandidata došlo da podrži peticiju, pa bruka ! A  stotine ih se buni na forumu, hoće ovako, hoće onako ! E pa ne može tako, da li nas ima više, da li se svi skupimo, morali bi nešto odobriti, pa dokle više ovako !
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”