PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ASTERIJA
Posts: 70
Joined: 23 Jan 2010, 00:20

[quote="melina20"]
POKOLJ  :c053: :c053: :c053: .. ja jos trazim onu preambulu,ko nadje nek napise stranicu :)
[/quote] Strana 59. - Pol. dimenzija projekta :/ :( :( :( ..
Zna li neko kad su rezultati :/ ??
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

Za danasnji ispit niti je mogla skripta niti ucenje po pitanjima....
aly
Posts: 177
Joined: 24 Mar 2010, 21:16

Koja su pitanja bila?
Ladyy
Posts: 15
Joined: 02 Jan 2011, 18:10

vidim da je bilo užasno...molim vas da neko napise vise o tome kako je izgledao ispit, koja su pitanja bila..itdd
Nur
Posts: 114
Joined: 12 Dec 2009, 19:31

ISkreno, ne znam ni navesti pitanja:/ bila su tri posljednja iz Lisabona...a prva tri nesto iz EEZ i JEA i trece je bilo nabrojati zemlje koje su postale clanice Zajednice u prvom krugu, a koje su u drugom krugu...
melina20
Posts: 148
Joined: 11 Apr 2010, 21:28

Rekao bi covjek i da cu poloziti..hahahahah.. 1. preambula ugovora EEZ-a, govori o : 2. Drzave koje su u zajednicu usle, u prvom i drugom krugu... 3. navedi sastav i nadleznosti komisije 4. naveidi oblasti koje su dobile "formalni ustavni status".. dostaaaaaaaa :))

p.s. gdje je sad nuki sa svojom famoznom skriptom ;)
Last edited by melina20 on 10 Sep 2011, 20:31, edited 1 time in total.
barbarosa
Posts: 87
Joined: 11 Jun 2009, 11:51

može li neko napisati kako je danas izgledao ispit...što detaljnije to bolje  (valjalo bi nama raseljenim licima to pravo)
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Evo me kolegice :mrgreen:
Nemojte nukija okrivljivati,jer sam napravio skriptu prije svega po pitanjima po kojima profesor pita,a na onom njegovom papiru jasno piše(pitanja za usmeni ispit) :)
E sad,prije nego što sam i ja polagao u junu slao sam mail profesoru i pitao ga da li pitanja važe i za pismeni ispit,on je rekao "da,važe,samo sto je oblik pitanja na pismenom drugaciji)
A to što je on dao test sa ciljem da vas poobara nažalost-ja ne mogu ništa uciniti.Ja sam u skripti pisao ono najvažnije mada sam u nekim lekcijama pisao skoro sve.
Te nekakve članove nikad ni na jednom roku davao,a svi koji su polagali u junu pismeno po skripti su položili.
Napominjem-TEST JE OČITO KONCIPIRAN DA VAS STO VIŠE OBORI.
Kod njega je usmeni lakši,pa vi pričajte šta god hoćete-profesor je na usmenom sasvim korektan,a i taj test Bog sami zna ko ga je sastavljao.
Last edited by nuki_cika on 10 Sep 2011, 21:42, edited 1 time in total.
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Iskreno, prošle godine ta pitanja su bila skoro ista, samo drugačije formulirana. Ko je učio po knjizi, taj je i položio. Ove godine vi imate duplo ili tri puta manju knjigu, što znači da je i lakše ispit spremiti. Mnogo pitanja bude iz tabela, dijelova teksta koji su napisani italic sitnim slovima koji ne predstavljaju na prvi pogled neku važnost, ali profesor očigledno baš sve to forsira. Moja preporuka vam je da učite po knjizi sa razumjevanjem i neće biti problema. Ovo vam govorim iz svog iskustva, a na isti način je položilo mnogo mojih bliskih prijatelja.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Cleopatra,nemoj zezati,
Imali ste vi tu knjigu od 1000 strana,ali ste ucili nekih 300 tinjak stranica kao što se uci i ove godine ;)
Post Reply

Return to “III godina”