PFSA: Komparativna pravna historija

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Darko91
Posts: 38
Joined: 12 Oct 2010, 22:06

prosli put asistentica pita da li si redovan (ukljucujuci sf) ili vanredni. ako si redovan da ti taj od 14 pitanja koji nosi 70 bodova + bodovi sa testa i eseja (u mom slucaju nula :( ) ako si vanredan sto mi je prijateljica bila dobila je taj drugi ( valjda ima 10 pitanja) uglavnom ono sto je bitnije je da nosi 100 bodova i eto :)
hordas90
Posts: 93
Joined: 13 Dec 2009, 10:52

ne lupetajte termin kom ispita nije jos odluceno tako mi je odg asistentica na mejl tako da se jos ne zna termin,a na oglasnoj ploci nije jos izaslo :D
DeeDee
Posts: 122
Joined: 27 Jun 2011, 13:38

Eh, jeste sjecam se da je pitala. Znala sam da ima nesto u vezi toga, ali sam zaboravila :D ja sam dobila taj od 14 (:
V_P_E_R_L_E_J_N_I_K
Posts: 141
Joined: 14 Aug 2010, 16:42

Ako radim ovaj test sa 14 pitanja , koliko mogu pogrijesiti pitanja a da idalje imam prolaz ?
Solar
Posts: 291
Joined: 06 Dec 2009, 23:05

3, svako pitanje nosi 5 bd  :)
edisica
Posts: 144
Joined: 29 Oct 2010, 16:26

ja sam vanredna ali sam se na pocetku semestra prijavila da budem redovna,tj da radim seminarski i da izlazim na parcijale,medjutim nisam polozila I parcijalu i nisam uradila seminarski  :U jel radim test od 100 bodova ili 70  :h055: :c053:
dzenny55
Posts: 124
Joined: 28 Oct 2010, 02:52

radis onaj od 100 bodova, tj 10 pitanja.
Darko91
Posts: 38
Joined: 12 Oct 2010, 22:06

"Postovani kolega,

ispiti iz Komparativne pravne historija, kao i ostali predmeti kojima je
predmetni nastavnik prof. Karcic, se rade iskljucivo pismeno. Stoga,
nazalost, nije moguce izaci na redovni ispitni termin usmeno.
Ukoliko ste redovan student, i niste raditi test i esej, dobit ce te
zavrsni test od 70 bodova kao i na prethodnim rokovima.

S postovanjem,
Ehlimana Memisevic"
toliko o tome..
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ništa novo za predmete na kojima je inače predviđen način polaganja pismeno, zato je i ovako asistentica Ehlimana odgovorila. Ali vama niko ne zabranjuje i imate pravo da svako od vas (naglašavam) ode lično i zamoli profesora da odgovara usmeno ako smatra i misli da je dovoljno spremio gradivo i da mu je lakše za polagati. Bolonja se zalaže za pismeni način polaganja ispita i to stoji, ali isto tako uvijek je bilo i biti će studenata kojima je lakše i bolje se snalaze na usmenom ispitu nego pismeno i ne vidim razloga zašto ne pokušate da zamolite prof. Karčić da KPH polažete usmeno. Naravno ako vas ima više zainteresovanih što se da primjetiti po komentarima sigurno je da će te imati više šansi da vam se izađe u susret. Do sada prof. Karčić je uvijek bio korektan i izlazio u susret studentima tako da i ovaj put ne bi trebalo biti problema. Sretno  :d055:
Vergillius
Posts: 186
Joined: 27 Oct 2010, 16:49

Ma neka on nama izadje u susret smanjivanjem kriterija, ajd valjda bude nagodan poslije ovih pobjeda BiH, jos tekma taj dan ima :)
Post Reply

Return to “I godina”