PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
**dzeny
Posts: 25
Joined: 07 Jan 2010, 01:05

Da li prof. iz III glave pita lekcije: granice korištenja pravima i slobodama i druga generacija prava: socijalna i privredna prava???? Hvala:)
AneLaA
Posts: 259
Joined: 31 Jan 2010, 18:51

Granice korištenja pravima i slobodama pita i to ČESTO ! :)
A i drugu generaciju prava također pita.
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Jel se uci iz 3 glave i 3 narastaj ova ekoloska cini mi se ili samo 2 narastaj
ArFa
Posts: 59
Joined: 04 Jan 2010, 17:13

[quote="AneLaA"]
Ova lekcija ti neće oduzeti više od 10 min, vjeruj mi :D

Nego, mene interesuje koliko često prof. pita nedjeljivi i djeljivi suverenitet, imperativni mandat i političke stranke u V glavi??
[/quote]od tebe samo neke novosti!:D Zar i politicke stranke?!Njih nema u pitanjima?!
Wilson
Posts: 33
Joined: 17 Nov 2010, 16:29

Pozdrav svima, zna li neko gdje se mogu naci ova pitanja Sporazum Tito-Subašić i Sporazum Cvetkovic-Maček iz II glave??
ai mei
Posts: 214
Joined: 24 Feb 2010, 18:44

@Wilson

Možeš naći u "Razvoj ustavnosti u BiH"  :mig:
ines
Posts: 28
Joined: 26 May 2010, 15:28

pita li iz pozitivnog dijela ustavni sud bih, fbih, vrhovni sud federacije, centralna banka bih?hvala unaprijed.
Lissa
Posts: 194
Joined: 07 Sep 2009, 13:57

da li mi neko moze reci koja su najucestalija pitanja iz 4 i 5 glave??? i da li treba iz ove cetvrte glave ove sudove doslovno znati kako pise u zakonu il se moze ono prepricati svojim rijecima a da se bitno ne preskoci??
AneLaA
Posts: 259
Joined: 31 Jan 2010, 18:51

[quote="ArFa"]
od tebe samo neke novosti!:D Zar i politicke stranke?!Njih nema u pitanjima?!
[/quote]

I ja se toplo nadam da se to ne treba učiti, i znam da nema u pitanjima, ali sam vidjela da se ljudi raspituju, pa i ja tražim nekog da me obraduje i kaže da ne treba :D

@Lissa

Čula sam da su iz IV glave najčešća pitanja Načelo zakonitosti i ustavnosti, Nadzor nad ustavnošću u SAD, te Ustavni sudovi BiH i FBiH.
Iz V: Narodni suverenitet po Rusou, Referendumi i Narodna peticija i incijativa.
user
Posts: 126
Joined: 03 Oct 2009, 23:49

Mi koji imamo samo jedan rok u septembru, je li možemo birati na koji ćemo od dva navedena izaći ili to baš mora biti ovaj prvi rok? :zamisljen:
Post Reply

Return to “II godina”