PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
AneLaA
Posts: 259
Joined: 31 Jan 2010, 18:51

Amina, hvala ti puno :) uštedila si mi tako mnogo vremena :D
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

[quote="Sarmica"]
Imam dva pitanja, opet  :f010: da li se u XI glavi, kod pitanja Ustavna jamstva lokalne samouprave (knjiga 2006.)  uce sva 3 podnaslova tj. i ovo Upravljanje u lokalnim jednicama? I kod pozitivnog dijela, da li se dobije po jedno pitanje iz ustava BiH i jedno iz FBiH ili samo jedno pitanje za oba dijela? I jos mi nije jasna IX glava i odvratno pitanja-Ustavni polozaj i temeljne ovlasti predstavnickih tijela  :h055: , zasto se uce prijedlog zakona, hitni postupak i rasprave kad se to sve odnosi na Hrvatsku?
[/quote]

Ne uce se citanja, mozda ja nisam dovoljno jasno napisala, ali ne uce se, jos mi i to treba... Pih...


Mene interesuje, ako profesor postavlja 3 pitanja iz 9. glave, da li uvazava ako odgovorim na prvo, a na ostala 2 ne, tj. da li me slijedeci put pita samo preostala 2 ili sva 3?
Last edited by Fancy on 01 Sep 2011, 13:22, edited 1 time in total.
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

@ Fancy
Normalno da uvažava , nećeš opet odgovarati što si odgovarala .  :D


I ako neko konačno može da mi kaže , je l' iz pozitivnog dijela prof. pita i ono što smo već odgovarali u Ustavu I ? Hvalaaa .  :)
ajla
Posts: 82
Joined: 13 May 2009, 12:32

I mene interesuje odgovor na predpodno postavljeno pitanje :)

Isto tako da li se iz Sudske vlasti uce samo dvije lekcije Ustavni i Vrhovni sud i nista vise. (Opce odredbe o sudovima, Opce odredbe o sudovima Federacije)?????
jazzmina
Posts: 431
Joined: 22 Feb 2009, 01:22

Pita ! ( ustavni sud Bih,ustavni sud FBih,vrhovni sud i drzavljanstvo)-cini mi se da se samo ovo ucilo u ustavu I
naddaa
Posts: 173
Joined: 09 Mar 2011, 23:55

da li se u lekcijama kad naidjemo na ustav hrvatske dio kompletan preskace ili se uci a to "ustav hrvatske" samo ne spomene?? npr u III glavil lekcija pravo na zivot slobodu i osobnost pocinje ustav republike Hrvatkse u clanu 21 jamci.. itd
AneLaA
Posts: 259
Joined: 31 Jan 2010, 18:51

naddaa:

Lekcija "Pravo na život, slobodu i osobnost" se i ne uči jer je loše obrađena u knjizi :)
A inače kad u lekciji naiđeš na Ustav HR, samo taj dio preskočiš, a ostatak učiš ( Kao npr u lekciji prethodni i naknadni nadzor ustavnosti, u posljednjem pasusu, preskačeš dio sa Ustavom HR, a nastavljaš da se mješoviti sistem P i N nadzora primjenjuje prema Ustavu Portugala.)
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

mozda sam paranoicna, ali postoji li mogucnost da prof. na septembarskom roku izadje iz okvira onih pitanja prilikom ispitivanja ? nadam se da sam to samo ja umislila, hehe
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

@ ally 
Gluho bilo ! :haha: Ne postoji .  :biggrinlove:
samsung11
Posts: 97
Joined: 08 Sep 2009, 00:33

Ma kakvi. On  je ogranicen ko lavor.
Post Reply

Return to “II godina”