PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="vecaveca"]
O ovome mom pitanju se nije pricalo znaci rijec je o skrpiti pitanji i odgovori niko nije iznio svoje misljenje uci li po tome da li je polozio i da li se moze poloziti ??? hvala lijepo
[/quote]

Pričalo se o tome, ali da se ne ubjeđujemo...
Ta skripta je rađena po knjizi profesora Lučića. Fino je urađena, ali ne bih preporučio da se uči samo iz nje. Najbolje je kombinovati ovu skriptu sa profesorovim predavanjima. Ovo važi samo za prvu parcijalu.
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

Što se tiče ovog predmeta, nisam se usudila učiti samo po nekim skriptama pa ne znam jel moguće tako položiti. Ja sam kombinovala knjigu prof. Lučića, skriptu predavanja i imala sam svoje bilješke s predavanja. Na kraju se isplatilo :)
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

da pitam nesto prvo pitanja koje nam je ass.izdiktriala bilo je 1.Izvori prava u R.pravu(Kako se pravo djelio)..To u skripti imamo i to je vezano za materijalne i formalne izvore prava...2.pitanje Perodizacija u razvoju rimske drzave i prava(moguca pitanja po periodima..I to ima naravno i to podrazumijeva kraljevstvo,republiku i dalje...

Ali mi nije jasno prva strana skripte i inace i u knjizi naslov : Podjela prava u R.pravu jer to nema medju pitanjima..Pa me samo to zbunije sta kako i u okviru cega da se uci ?  mislim jer potrebo jer se ne navodi kao pitanje ???
Pravnifax
Posts: 99
Joined: 31 Oct 2009, 21:37

E ovako...ja sam izlazila pismeno,ucila iz knjige prof.Lucica i uz to kombinovala skriptu koja je radjena po knjizi prof.Horvata.
Na obe parcijale,od 5 pitanja uradila 3,dobila 6.
bajro
Posts: 106
Joined: 27 Oct 2009, 16:20

Gdje moze da se nadje ta skripta koja je radjena po Horvatu??? :h035:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Nije problem, ako neko ima tu skriptu nek' pošalje na info@epravo.ba i postavit ćemo, ali fakat mislim da je nepotrebno da se zamarate ovakvim stvarima... U skriptarnici imate već dovoljno materijala (profesorova predavanja, skripta po profesorovoj knjizi...). To kombinujete sa profesorovom knjigom i sve će biti OK.
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

Nekih stvari zaista nema u prof. knjizi a on to traži, pa bi bilo super kada bi neko poslao skriptu Horvata. :)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Kojih stvari? Neće te pitati ništa što nema u njegovoj knjizi ili što nije rekao na predavanjima.
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

zeznut Rim maximalno :D treba vremena i vremena da se nauci i muke,i patnje  :D :D :D
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Postoji li mogucnost da nas na usmenom pita nesto sto nam ass nije izdiktirala medju onim pitanjima(podnaslovima),ili ucim bas sve po redu iz knjige?Nemojte mi samo reci da procitam temu,da je sve vec receno,ova tema ima najvise postova:)Pa ako nekom nije problem da mi to objasni:D
Post Reply

Return to “I godina”