PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

[quote="BH_pravnik"]
Na kojem si pitanju konkretno pala? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
[/quote]
Ma pala sam bezveze...poravnanje :) ...nisam to znala progovoriti...ja ucila pokretatanje postupka,spajanje postupaka, i te neke stvari s pocetka...to poravnanje stvarno nisam (nisam stigla) i fer i posteno, covjek me oborio :) ... a sto se tice vracanja prof.Duvnjaka na upravu, danas je jedna djevojka iz moje grupe pitala prof.Ajanovica da joj kaze iz prve ruke,pa je fino covjek kazao da je neki dan na sjednici vijeca odabrao termin predavanja uprave od oktobra , i to je rekao kojim danom,od koliko sati (ali sam zaboravila) , a nakon toga konsultacije, tako da se ne brinete :) ... lik je legendica i ostaje na upravi :D
Sanelicaa mala
Posts: 43
Joined: 03 Apr 2011, 19:39

[quote="BH_pravnik"]
Duvnjak više nikad neće ispitivati studente na Upravnom pravu I i/ili II i sve drugo što se priča su čiste izmišljotine!

Ne nasjedajmo, kolege, na te dezinformacije, a moderatore molim da svaki naredni post koji bude sadržavao Nedžad Duvnjak i Upravno pravo I i/ili II obrišu kako se studenti ne bi dalje uzbunjivali.

Ja imam jedno drugo pitanje: U kojem kabinetu je doc. dr. Enver Ajanović ispitivao studente? U svom ili kabinetu rahmetli prof. dr. Ibrahima Festića?
[/quote]

Hvala punoo :) Zivot si mi uljepsao:D
advokat
Posts: 17
Joined: 25 Apr 2010, 13:06

[quote="BH_pravnik"]
Duvnjak više nikad neće ispitivati studente na Upravnom pravu I i/ili II i sve drugo što se priča su čiste izmišljotine!

Ne nasjedajmo, kolege, na te dezinformacije, a moderatore molim da svaki naredni post koji bude sadržavao Nedžad Duvnjak i Upravno pravo I i/ili II obrišu kako se studenti ne bi dalje uzbunjivali.
[/quote]

da li ima mogucnost da se otvori zaseban podforum za studente PFS, u odjeljenjima van sjedista, jer bi to sprijecilo konfuziju o kojoj govori ovaj kolega
terzaaa
Posts: 1
Joined: 20 Apr 2010, 22:21

evo za ljude u septembru il kad budu izlazili da znaju najcesca pitanja:
dakle uvijek bude neko nacelo(skripta je stvarno dobra,ali ima par izuzetaka kod nacela koja treba iz knjige dopunit,odnosno kad pita recimo nacelo zakonitosti da znate da i tu mozete pricati o rjesenjima a to pise u knjizi pa nek se zna)onda ide svakako pitanje one dvije vrste rjesenja,i tu treba znati razlikovat da prvi sadrzi zahtjeve stranke i poziv na propis a drugi dispozitiv,to je najbitnije,onda voli pitat vanredva sredstva sva,al samo ono kad se koje korist i na kraju forsira pocetne lekcije upravnog spora dakle vrste predmete i subjekte i tako to...
dzeni23
Posts: 100
Joined: 03 Jul 2010, 19:29

Ihhh, kolega koliko vi preskocisteee, pa on pita daleko vise nego to ste vi nabrojali.... Nacela sva pita, n  jednone preskace... Nacelo transparentnosti nema u skripti... Pa nadalje pokretanje postupka, izuzeci, dokazivanje, sveeee...
Last edited by dzeni23 on 21 Aug 2011, 14:39, edited 1 time in total.
Labello
Posts: 102
Joined: 05 Mar 2009, 20:33

A sto je ovaj rok volio izvrsenje,obavezno, vrste,pojam, obustavljanje,adm.izvrsenje preko drugih osoba,pa pojam upravnog spora,materijalno i formalno glediste,pa vrste spora,pa razvoj upravnog spora, pa zastita ljudskih prava,kod zalbenog postupka-reformatio in melius i reformatio in peius,dokazivanje sve,podjela dokaznih sredstava,pa javne isprave i dokazna snaga javnih isprava,pogresna pouka o pravnom lijeku... :mig: :d055: I ljudi,naucite nacela iz knjige,bas su mu vazna,a i prvo je pitanje,a u skripti nisu dobro obradjena..eto,pozdrav :kava:
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

Septembarski rokovi za STARI REZIM  10.09. u 9 i 24.09. u 9 ...nema podjele po slovima, dakle za sve u isto vrijeme :)
ivana
Posts: 32
Joined: 09 Apr 2009, 00:08

jeli i za bolonjce rok 10.9?? hvalaa... :moli:
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

za bolonjce 11.9 u 9h i 25.9 u 9h :d055:
Cenk01
Posts: 27
Joined: 24 Sep 2009, 15:27

Do koje stranice skripte se uci za Upravno pravo 1? Znam da ima negdje na ovoj temi to,ali ne mogu da nadjem sada...
Post Reply

Return to “IV godina”