PFSA: Procesno međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
belaw
Posts: 159
Joined: 17 Jul 2009, 19:49

Najznacajnije Konvencije su: o gradjanskom i sudkom postupku, o olaksanju pristupa pravosudju na medjunarodnom planu.
Lua
Posts: 63
Joined: 02 Nov 2009, 21:31

E hvala kolegice, a sta je s uporednopravnim rjesenjima? Trebam li na to obracati paznju?
belaw
Posts: 159
Joined: 17 Jul 2009, 19:49

Ne treba, jer on najvise ispituje medjunarodnu nadleznost, te priznavanje i izvrsavanje stranih sudskih presuda. Isto tako dosta pita aktorsku kauciju te zamolnicu i ono sto je vezano za pruzanje pravne pomoci i nacine dostavljanja zamolnice i postupanja po njoj. Sretnoo  :mrgreen:
AdiMali
Posts: 171
Joined: 29 Jan 2010, 15:45

kolegice, hajde ako ti nije mrsko onda nam napisi otprilike kako glase ta neka njegova pitanja, posto vidim upoznata si koliko toliko sa ispitivanjme
procesnog dijela

hvala :)
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

Ima spisak pitanja u skriptarnici :D
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Ja se ne bi mnogo pouzdao u ta pitanja jer on to samo preformulise na drugi nacin i onda ne znas sta hoce da te pita.
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

Pa normalno da nece dati identicna, ali ovo je dobro da se upoznamo sa nacinom na koji koncipira pitanje :)
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Ne znam jesi izlazila na ispit ,nije bitno ovo glavno pitanje njega ces svatit sva ova u skriptarnici su ok ali kad te podpitanjima uhvati resetat a nijednog nema u toj skriptarnici e tu je borba da svatis sta te pita.Kad ti krenes odgovarat na pitanje a on ti podpitanje postavi  STO JE TO TAKO e tu nastaje snalazenje. :d055:
belaw
Posts: 159
Joined: 17 Jul 2009, 19:49

Pa on i ne pita esejski, nego kroz odredjeni primjer ispita sve sto je vezano za odredjenu oblast. Zeli da razumijes sta si naucio, a ne samo napamet da ispricas. On na te neke oblasti najvise obraca paznju, ali nikad nece pitati da mu o tome pricas, nego konkretne stvari na primjeru. Sretno svima!  :mrgreen:
riki rubio
Posts: 70
Joined: 27 Feb 2009, 13:43

drage kolege jeli vama koji ste polozili prof upisao ocjenu na isss...ne znam sta ceka dosad sto ne upisuje :zamisljen:
Post Reply

Return to “IV godina”