Sex, drugs 'n' turbo-folk... iz dana u dan na Pravnom fakultetu SA

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

[quote="Gabrielle"]
Meni Lučić ne djeluje kao osoba koja je sklona stvarima za koje je optužen i osuđen. Eto, to je moje viđenje njega kao profesora. :)
[/quote]

A i meni, al vjeruj da malo ko od tih tipova djeluje "nenormalno". Ne znam sta ljudi ocekuju da su takvi krezubi ili da imaju rogove il sta li vec. Svi su oni ljudi, s ljudskim potrebama. Ali isto tako ne treba ni prenapuhavati neke stvari ako je prof. dao neku (a moguce nekad i neumjesnu) primjedbu, kao to s masnicom. Ja novinarima i ne bi vjerovao previse (jer i tu ima svaceg i trazenje senzacije), ima i moguce osvetoljubljivosti od studenata, roditelja itd... al posto osobno znam neke stvari, neke sto su mi se hvalili kako su polagali (pokloni od Saltage) onda...

Cuo sam isto pricu jednom na faksu za nekog asistenta da je navodno trazio sex ili nesto tako za prolaznu ocjenu... Bio je to kao neki skandal, sad da ne iznosim ime (a i vise nisam siguran u ime) da se ovo ne bi pretvorilo u cirkus jer ispast ce da im tamo svima dijele viagru.  :h055:

A ovo za Milicevica me je moram reci pravo iznenadilo. Cuo sam inace svakakve price, al za njega nikad nista. A i djeluje mi distancirano i profesionalno, al svasta je moguce. Ja bih se definitivno  podrudio da to snimim, danas je to recimo s mob. jednostavno.
Last edited by Vjecni studos on 04 Jul 2011, 08:19, edited 1 time in total.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

[quote="Gabrielle"]
Ako mislimo na istu, garant joj je ironično rekao :D
[/quote]

Mislimo :haha:

A to za Milicevica BAS sam iznenadjena :S
zlatokosa
Posts: 421
Joined: 01 Oct 2009, 12:39

I ja sam BAS iznenadjena, sto se Milicevica tice...  Kad sam bila na prvoj godini, bila su predavanja iz Rima i do mene je sjedila djevojka koja je imala onako dobar dekolte, kada se nasloni na klupu-obicno kad pise... a ova je non stop nesto pisala, i onda je prof primijetio, gledao je onako bas bez prestanka, kada sam vidjela gdje gleda,  napisala sam kolegici da zakopca jaknu, jer je prof gleda... Onda je ona pogledala u njega, i zakopcala je do grla...  :f010:  On je skonto ko joj je reko, pa me prostrijelio pogledom...  :lol: Uglavnom, ja mislim da ljudi kada dodju u odredjene godine, i kada znaju da vise nisu mladi, lijepi i privlacni, onda podlijezu tako nekim stvarima, da bi sebi podigli samopouzdanje... Moje misljenje je da su krivi i prof., ali vise su krive studentice koje su to prihvatile, ako treba napustiti fax - napustiti ga, a ne to uraditi...
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

Tako na prvoj godini, na predavanjim kod Golica, sjedila sma negdje u sredini, do prolaza, i bilo nas je oko 100 u sali, po klupama, radijatorima, podu... I kako inace Golic drzi predavanja, setka i razgleda s onim mikrofonom, tako prilazi mojoj klupi, sjeda na ivicu stola i na mikrofon govori: "Jao kolegice, kako ste se vi lijepo i diskretno nasminkali, za cistu desetku ste." A u tom momentu, cijela sala u mene! Booozeee, kako mi je nrpijatno bilo, mogla sma kroz onaj ofucani i raspadnuti parket propasti...
Poslije je bilo prozivanja, od strane prisutnih studenata, kako cu dobiti 10 iz predmeta i sl. ali sam izgurala sa 6-icom... Mozda se toga neko i sjeca, ali su mi rekli da je to normlano kod njega i da je zaludjen mjerkanjem i udvaranjem curicama... Ti sa dekolteom i izazovnim oblacenjem itetkako provociraju i "navlace ih" na sebe, ali ja stvarno nikad nisam sebe mimo fakulteta exponirala na taj nacin, a ne na predavanjima ili ispitu... Treba ih se na kulturan nacin odbiti, ali i kazniti zbog same pomisli, ali djevojkama kojima to imponuje ili pruza neku olaksicu, u vezi fakulteta, za njih trebaju posebne disciplinske mjere....
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ma ne znam..Moje misljenje je da su studentice vise krive nego profesori..Ne kazem, ima i prof koji zele takve stvari pa pokusaju i da ih dobiju, ali onda ih treba odbiti sto @emina2206 kaze -na fin i kulturan nacin i sto kaze @zlatokosa taman i fax napustiti ali ne ponizavati se na taj nacin i pristajati na to..FUJ..JADNO..Ali u svakom slucaju ima jako punoo i u studenticama koje izazivaju takvo ponasanje kod profesora..I svojim izgledom i stavim itd Ima jedna na mojoj godini necu puno da je opisujem da se ne pronadje sada, nema smisla.. :D Uglavnom, ona je otkako sam je prvi put vidjela znaci SVA u tom fazonu-bas ono izaziva, nudi se..Sva je ono, ne znam kako bih se izrazila a da ostanem kulturna :D ..Valjda znate na sta mislim..Detalji nisu za javnost :D Uglavnom i po njoj a i po par drugih cura sam vidjela da nije to bas sve u profesorima..Ne kazem-ima i njih svakakvih ali studentice same izazivaju takav stav profesora i onda su kao-one zrtve ...
Ne kazu dzaba: sam pao sam se ubio.. :h730jio:
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Ej, helou! Studentica koje "studiraju" preko kreveta je uvijek bilo i bice! Znaci u startu pricamo o krajnje nemoralnim mladim osobama. Nece one napustati fakultet zato sto ne mogu nesto da poloze. Njima je zavodjenje profesora sredstvo za ostvarivanje cilja. Do profesora je da ne pokleknu, vec da ih kulturno odbiju i sacuvaju svoj obraz i ugled fakulteta, te da takve izgrednice prijave.

Ista stvar je sa korupcijom. Sudenata koji ciljano placaju ispite i tako zavrsavaju fakultet je uvijek bilo i bice. Do profesora je da ih kulturno odbiju i prijave.

S druge strane, ako profesori ucjenjuju studente placanjem ispita ili sexom, na studentima je da ih prijave ili ako ne zele da se eksponiraju (kao vecina), zatraze komisijski ispit. Kraj price.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Potpisujem! :D :h730jio:
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

@ emina 2206
Nažalost, svaka budala može imati mišljenje, tako da se zbog toga niko kazniti ne može.

Dijelim mišljenje, bilo je prošle godine studentica koje dođu u kožnom minjaku, crvenim stiklama, čipkanom majicom i slično. Primjer: Djevojka je doslovce u minjaku raširila noge profesoru, na što joj je on rekao: Kolegice, to se ne provjetrava, to se pere :D
Nikad mi neće biti jasno kako djevojke ne znaju razlikovati odjeću za izlazak i za fakultet/školu itd. Isto tako, kako neko može zamijeniti učenje X predmeta od 5-6 dana za odnos s profesorom? K'o da će proći život ako se zagrije stolica :D.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Ja stvarno ne mogu da razumijem ljude koji kazu da su studentice "vise krive". A to i je osnovni razlog sto se inace o svemu suti i sto se nista prijavljuje.

Te sto se "nude", pa i ove sto pristanu sigurno nisu najbistrije i najmoralnije osobe, ocito. Al prof. je placen da svoj posao radi kako spada, da takve ponude odbije i da ih prijavi.

A da ne spominjemo ove sto "love"...

Prof. kao sto vidimo podlijezu i etickom kodeksu, a vecina njih nisu samo profesori nego i suci itd... Spomenuti Milicevic je ukoliko se ne varam predsjednik Ustavnog sud (F)BiH (ili je bio).

Ja muskarac ovdje pa  branim te studentice.  :mrgreen: Jao se onom ko se vama zenama zamjeri.  :mrgreen:
Last edited by Vjecni studos on 05 Jul 2011, 09:03, edited 1 time in total.
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

...i tako vam ja predjoh u vanredne studente, ne bi li bila manje izlozena takvim situacijama. A bilo je i bit ce svega, samo valja izdurati do kraja i pri tom, ostati normalan...  Jos da nam pocnu studenete muskarce zlostavljati, hahahhahhahah- belaj bi bio!:P
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”